BREAKING NEWS

Ulen rastet e reja me COVID, Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin çfarë ka ndodhur 24 orët e fundit

Ulen rastet e reja me COVID, Ministria e Shëndetësisë publikon
x

Aktualitet

Ishte duke mbledhur dru zjarri, shqiptari tronditet nga ajo që gjen afër lumit (FOTO)

Ishte duke mbledhur dru zjarri, shqiptari tronditet nga ajo që gjen

Një predhë luftarake është pikasur në bregun e lumit Mat në afërsi të Klosit. Një banorë i zonës ka qenë duke mbledhur dru zjarri në lum, kur është përballur me predhën.

Ai ka njoftuar menjëherë organet e policisë lokale, të cilët kanë shkuar në vendin e ngjarjes. Këta të fundit kanë njoftuar forcat xhenjere pranë Ministrisë së Mbrojtjes për shkak se predha ishte me diegore dhe e rrezikshme për të shpërthyer.

Predha është ruajtur nga policia deri në mbërritjen e forcave xheniere nga Tirana, të cilët kanë bërë shpërthim të kontrolluar të predhës, duke eleminuar rrezikshmërinë e saj.

Ishte duke mbledhur dru zjarri, shqiptari tronditet nga ajo që gjen