Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ishte dënuar me ‘arrest shtëpie’, 32-vjeçari kapet duke vënë skedina

Postuar: 20/11/2018 - 11:02

Edhe pse me një masë dënimi dhënë nga gjykata, një 32-vjeçar nga qyteti i Elbasanit eshtë arrestuar në flagrancë gjatë kësaj fillimjave.

Burime policore bënë me dije se mbrëmjen e të hënës shtetasi Thanas Beko, banues në lagjen ” Shënkoll” në qytetin e Elbasanit është arrestuar në një pikë bastesh sportive . Arrestimi i tij është kryer pasi ai kishte konsumuar veprën penale “Largim i të burgosurit nga vendi i qendrimit” parashikuar nga neni 323 i k Penal.

Shtetasi Thanas Beko me vendim nr 820 dt 08.11.2018 të Gjykatës së rrethit të Elbasan, ka qenë me masë sigurimi “Arrest Shtepie”. Ai u arrestua në kuadër të verifikimit të masave të sigurisë të dhëna nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor e Elbasanit.

Burime zyrtare nga Prokuroria e Elbasanit konfirmuan se materialet kanë kaluar te organi i akuzës për vepren penale “Largim i të burgosurit nga vendi i q?ndrimit”.

Beko u arrestua disa ditë më parë për vjedhje në bashkëpunim, plagosje me dashje dhe mosbindje ndaj urdhërit të punonjësit të policisë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:40

 Dita e nesërme pritet të jetë me diell, por gjatë pasdites paraqiten kthjellime dhe vranësira kalimtare në kryeqytet.

Postuar: 24/05/2019 - 22:46

Nuk është rastësi që emri i koduar i një operacioni policor të zhvilluar nga policia italiane në

Postuar: 24/05/2019 - 22:21

Prokuroria e Tiranës ka pushuar hetimet për kërcënimin e pretenduar nga oficeri i policisë E

Postuar: 24/05/2019 - 21:58

Gazetari Sokol Balla thotë se prej 30 vitesh, të njëjtat grupime politike duan që vendi të digjet

Postuar: 24/05/2019 - 20:43

Planet për zgjerimin e autostradës Tiranë-Durrës pritet të rrafshojnë pas palmave, edhe pishat e

Postuar: 24/05/2019 - 20:15

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka komentuar deklaratën e fortë që dha sot Presidenti Ilir Meta

Postuar: 24/05/2019 - 20:07

Seanca e parë për procesin e rigjykimit të Izet Haxhisë do të mbahet me datë 18 Qershor.