BREAKING NEWS

Yuri Kim nxjerr foton dhe paralajmëron ndryshimin e madh në Shqipëri

Yuri Kim nxjerr foton dhe paralajmëron ndryshimin e madh në
x

Aktualitet

Ishte me makinë, kush është biznesmeni që u plagos me plumb në gjoks në Lezhë, ja çfarë ka zbuluar policia ndaj autorëve

Ishte me makinë, kush është biznesmeni që u plagos me plumb

Një atentat me armë zjarri i është bërë pasditen e sotme në autostradën Lezhë-Laç, biznesmenit 42 vjeçar A.Deda, gjatë të cilit ka mbetur i plagosur.

Nga ky atentat Deda ndonëse ka mbetur i plagosur, ka shkuar vetë në spitalin e Lezhës. Nga aty është dërguar në spitalin e Traumës në Tiranë, pasi një nga plumbat e ka kapur në pjesën e gjoksit, çka i ka shkaktuar komplikacione.

Pak minuta pas plagosjes së tij policia ka gjetur një makinë të shkrumbuar në aksin e vjetër Lezhë-Milot pranë urës mbi lumin Mat, e cila dyshohet se është e autorëve, të cilët nuk janë identifikuar ende.  

Automjeti i djegur tip Audi, është gjetur rreth 5 kilometër larg nga vendi ku është bërë atentati ndaj Dedës dhe brenda saj është gjetur një armë zjarri, e cila dyshohet të jetë arma e krimit, me të cilën është qëlluar ndaj biznesmenit.

Më të lexuarat