Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ishte në kërkim për grabitje pasi u dënua me 6 vite burg/ Ja kush është i riu i arrestuar

Postuar: 18/08/2018 - 14:23

Një i ri në kërkim, pas një dënimi me 6 vite burgim në shkallë të parë për vjedhja me dhunë në bashkëpunim, është vënë në pranga. Burime zyrtare nga policia e Gjirokastrës bënë me dije se i arrestuari është 28-vjeçari i lindur në Vlorë, Juljan Islamaj.
 
Ndaj tij Gjykata e Shkallës së Parë Gjirokastër, me Vendimin nr.627. datë 19.04.2017, ka dhënë dënimin me 6 vjet burgim, për veprën penale “Vjedhje me dhunë e kryer në bashkëpunim”.
 
I arrestuari ka qenë një nga autorët e ngjarjes të ndodhur më datë 29.04.2016, ku në segmentin rrugor Krahës-Memaliaj, i kanë vjedhur me dhunë shtetasit M.L, një sasi lekësh dhe sende të tjera.
 
Materialet në ngarkim të këtij shtetasi i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprime të mëtejshme,  neni 130 dhe 25 i Kodit Penal, shtuan të njëjtat burime.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
You voted 4. Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/10/2018 - 19:51

 Erald Mema, ishte një nga krerët e një grupi të krimit të organizuar që furnizonte kokainë në të gjithë Britaninë e Madhe.

Postuar: 20/10/2018 - 19:37

Arrestimi i Arkimed Lushaj ku shihej gati nudo në një dhomë hoteli, i mbuluar vetëm me çarçaf bër

Postuar: 20/10/2018 - 19:19

 Prindërit e këngëtarit të Arkimed Lushaj, i njohur ndryshe si (Stresi), Saliu dhe Shpresa k

Postuar: 20/10/2018 - 18:53

 Pas arrestimit të këngëtarit Stresi, i cili sipas policisë u kap në një dhomë hoteli jo vet

Postuar: 20/10/2018 - 18:37

Ndërkohë që Sali dhe Shpresa Lushaj, prindërit e këngëtarit Arkimed Lushaj që u arrestua pak ditë

Postuar: 20/10/2018 - 18:32

I ftuar në studion e “Kjo Javë”, babai i reperit të njohur Arkimed Lushaj (Stresi),&n

Postuar: 20/10/2018 - 18:19

Në një kohë kur djali i tyre, Arkimed Lushaj u arrestua për armëmbajtjeje pa leje si dhe përfsh