Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ishte shpallur në kërkim për trafik kokaine, shqiptari kalon doganën por arrestohet nga grekët

Postuar: 16/04/2018 - 15:21

Një shqiptar është ndaluar nga policia greke ndërsa ka tentuar të futet në shtetin fqinj. Policia helene thotë se është ndaluar në doganën greke të Kakavijës një shqiptar i kërkuar.Ai kishte kaluar palën shqiptare dhe është ndaluar nga policia greke në tentativë për t’u futur në Greqi.

Shqiptari 56 vjeç, i kërkuar me urdhër europian arresti nga autoritetet italiane për trafikimin e 5 kg kokainë, ngjarje e ndodhur në vitin 2000 në Bergamo, Itali.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/04/2018 - 15:35

Investimet  e Baskisë së Tiranës po shtrihen në nivel kapilar duke prekur tashmë çdo rrugicë. Krahas projekteve të mëdha infrastrukturore sikurse janë Sheshi “Skënderbej”, Unaza, Bulevardi i Ri, një vëmendje i është kushtuar edhe përmirësimit të lagjeve.

Postuar: 25/04/2018 - 15:21

Nëse punon në aktivitete administrative, në Shqipëri je i privilegjuar, pasi punon më pak, 2,105 orë në vit.

Postuar: 25/04/2018 - 15:19

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Tiranë pak ditë më parë, ku një 17-vjeçar dyshohet se ka përdhunuar një vajzë.

Postuar: 25/04/2018 - 14:56

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Tiranë pak ditë më parë, ku një 17-vjeçar dyshohet se ka përdhunuar një vajzë.

Postuar: 25/04/2018 - 13:17

Pas dy vitesh në arrati, ka përfunduar ‘aventura’ e një 26-vjeçari shqiptar nga Kosova, i cili sulmoi barbarisht gruan e tij me kaçavidë.

Postuar: 25/04/2018 - 12:33

Tre shtetas kosovarë të arrestuar në mars të 2017 si anëtarë të një celule xhihadiste që po përgatisnin një atentat terrorist në urën Rialto, një nga simbolet historike të qytet

Postuar: 25/04/2018 - 11:10

Dy hajdut janë arrestuar ditën e sotme nga policia e Elbasanit pasi ishin autor të një sërë vjedhjesh motorcikletash dhe banesash.