Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

A ishte Strazimiri me pistoletë te liqeni?! Prokuroria "përplaset" me policinë, nuk firmos fletarrestin

     A ishte Strazimiri me pistoletë te liqeni?! Prokuroria "përplaset" me policinë, nuk firmos fletarrestin

Postuar: 28/03/2016 - 22:57

Prokurori i gatshëm, Shpëtim Kurti, i cili mbikëqyri hetimet ndaj 30 të shoqëruarve gjatë protestës te Liqeni Artificial, ka pasur sot një kërkesë verbale nga Prokuroria për të firmosur urdhër-arrest ndaj deputetit Gent Strazimiri me akuzën e armëmbajtjes pa leje.
 
Bazë për këtë urdhër-arrest ka shërbyer materiali filmik, ku Strazimiri duket se ka një pistoletë në brez. Pas refuzimit nga prokurori Kurti, në Drejtorinë e Policisë së Tiranës ka mbërritur drejtori i hetimit, Adnan Xholi.
 
I ndodhur përballë të njëjtës kërkesë nga Policia, ai mësohet t’u ketë bërë me dije autoriteteve policore se arrestimi në flagrancë është e drejtë e detyrim i Policisë për çdo shtetas në kryerje e sipër të veprës penale dhe nuk ka nevojë për autorizim Prokurori.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/01/2019 - 23:59

Klement Balili, i cilësuar si “Eskobari i Ballkanit” ka rrëfyer muajt e arratisjes dhe se si i shpëtoi policisë, në 16 operacione, në një intervistë për gazetarin e “Report Tv”, Artan Hoxha v

Postuar: 16/01/2019 - 22:56

Klemed Balili përfundoi pas hekurave një ditë më parë, duke rrëmbyer të gjithë vëmendjen e opin

Postuar: 16/01/2019 - 22:52

Gazetari Artan Hoxha, ka treguar detaje sa i takon intervistës së realizuar me Klement Balilin.

Postuar: 16/01/2019 - 22:45

Klement Balili, në fund të intervistës me gazetarin investigativ Artan Hoxha i ka dërguar mesaz

Postuar: 16/01/2019 - 22:39

Rrahman Rrahja, deputet i Partisë Socialiste në rrethin e Krujës, shënon në CV që ka mbaruar sh

Postuar: 16/01/2019 - 22:34

Gazetari Trazhgim Sokolaj zbuloi detaje të reja lidhur me Klement Balilin, 24 orë pas dorëzimit t

Postuar: 16/01/2019 - 22:28

 Me doktoraturë të kopjuar rezulton të jetë kreu i grupit parlamentar socialist, zoti Taul