BREAKING NEWS

Ministria nxjerr shifrat, tregon sa persona u konfirmuan me koronavirus në 24 orët e fundit

Ministria nxjerr shifrat, tregon sa persona u konfirmuan me koronavirus në
x

Aktualitet

“Ishte vendim i nxituar”, Pëllumb Pipero e thotë hapur: Jam i vetmi mjek që i jam lutur kryeministrit të...

“Ishte vendim i nxituar”, Pëllumb Pipero e thotë hapur:

Mjeku Pëllumb Pipero në studion ka komentuar vendimin e qeverisë për hapjen e kinemave dhe sipas tij ky vendim i qeverisë është një hap i nxituar.

Pipero ka treguar se i është lutur kryeministrit Edi Rama që të rishikojë gjobën për maskat. 

“Unë e kam konsideruar hapjen e kinemave një hap të nxituar, njësoj edhe për teatrot. Ky virus nuk na mundëson për këtë kohë të shijojmë dhe të ndajmë me artistët emocionet tona, njësoj dhe me kinematë. Jam ndoshta i pari dhe i fundit mjek që i jam lutur kryeministrit që gjoba të rishikohet dhe të shtohen më shumë mundësitë për ne bluzat e bardha të jemi në komunikim“, tha Pipero.