BREAKING NEWS

Publikohet lista e plotë, zbardhen emrat e propozuar nga PD për qarkun e Dibrës

Publikohet lista e plotë, zbardhen emrat e propozuar nga PD për qarkun
x

Aktualitet

Itali,  217 vdekje brenda një dite, totali 8165. 4492 persona me raste pozitive dhe 999 shëruar

Sipas bilancit të ri, ekzistojnë 4,492 me raste  pozitive, 712 viktima të reja që sjell totalin në 8165. Në shifrën totale të të vdekurve mungon  numri i viktimave të reja në Piemonte. Numri i njerëzve aktualisht pozitiv në Itali rritet te 62013 pacientë. 

Itali,  217 vdekje brenda një dite, totali 8165. 4492 persona me raste

Në përgjithësi, 80.539 njerëz janë prekur nga virusi në Itali, 6.153 më shumë njerëz sesa dje, kur rastet totale ishin 74,386. Sa i përket shërimit, 999 pacientë janë rikuperuar në 24 orët e fundit,  gjithsej 10.361. Janë 24.753 pacientë të shtruar në spital me simptoma, nga të cilët 3.612 në kujdes intensiv. Në vend të kësaj, 33648 janë njerëz në izolim në të gjithë Italinë.

Itali,  217 vdekje brenda një dite, totali 8165. 4492 persona me raste

 

Kanë vdekur 7.503 deri dje, sot janë shtuar 662, për gjithsej 8165. Rastet pozitive deri dje ishin 57.521 për gjithsej 75.385 persona të prekur.

Më të lexuarat