Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Itali, kapet me 3 kg marijuanë, në pranga 22 vjeçari shqiptar

Postuar: 13/09/2017 - 19:38

Një 22 vjeçar shqiptar me iniciale C. D., u arrestua nga policia italiane në Ravenna, pasi u kap me rreth 3 kg marijuanë në një dhomë të marrë me qira.

Gjithçka ndodhi kur agjentët e policisë ndërhynë për kontrolle në rrugën “Agro Pontino” pas informacioneve për një grabitës.

Gjatë kontrolleve në banesa, njëra prej dhomave e lëshuar me qira, policia kuptoi se në dhomë kishtë sasi marijuana nga aroma kundërmuese.

Sipas burimeve, dhoma ishte për një person që quhej Filippo dhe që njihej si “djalë i mirë”, i cili mendohet se punonte si kuzhinier në disa restorante në qytet.

Policia e ka pritur të riun derisa është kthyer në shtëpi, me pretendimin se kishte disa doza hashashi për konsumim personal në xhep.

22 vjeçari është justifikuar më kot përpara agjentëve të policisë, pasi nuk bëhej fjalë për porcione të vogla por për 3 kg marijuanë të shpërndara në pjesë të ndryshme të shtëpisë, si poshtë një kolltuku apo në një valixhe.

Megjithatë, shqiptari realisht nuk kryente asnjë punë dhe ka deklaruar se jetonte me prindërit e tij në pension.

Ai është dërguar në qeli në dispozicion të gjykatës.

Shqiptari nuk kishte rekord të mëparshëm penal.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/09/2017 - 12:22

Babai i Bashkim Mekollit i cili vrau gruan me sqepar dhe thikë, Demirke Mekolli, 49-vjeç rrëfen se djali i tij vuante prej vitesh nga depresioni, rrëfen për Report Tv.

Ai thotë se djali ishte agresiv dhe se çifti grindej çdo ditë. 

Postuar: 24/09/2017 - 12:10

Bashkia ka filluar vendosjen e stolave të rinj përgjatë lumit të Lanës, duke u ardhur në ndihmë të gjithë grupmoshave.

Postuar: 24/09/2017 - 12:07

Bashkia ka filluar vendosjen e stolave të rinj përgjatë lumit të Lanës, duke u ardhur në ndihmë të gjithë grupmoshave.

Postuar: 24/09/2017 - 11:44

Policia e Sarandës ka shpallur në kërkim një tjetër person, i cili dyshohet të ketë qenë i përfshirë në kalimin e 67 kilogramë drogë të cilat u sekuestruan në Igumenicë.

Postuar: 24/09/2017 - 11:31

Shqiptari Osvaldi Marku i arratisur me një tjetër të dënuar nga burgu i Civitavecchia, më 30 korrik, të cilët vuanin dënimin për vjedhje e grabitje u kapën në Romë.

Postuar: 24/09/2017 - 11:12

Një 57-vjeçar u arrestua ditën e sotme në Lushnjë, pasi ka goditur punonjësin e OSHEE.

Postuar: 24/09/2017 - 11:04

Një 63-vjeçar i shpallur në kërkim për shpërdorim të detyrës,u arrestua ditën e sotme në Fier.