Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Itali/ Shqiptari kapet me 1.800 gr kanabis dhe 200 gr kokainë

Postuar: 19/03/2017 - 16:12

Policia italiane ka vënë në pranga një shqiptar pasi është kapur me 2 kilogramë, prej të cilave 1.800 gramë kanabis dhe 200 kokainë të pastër, që sipas policisë ishte ndarë në doza për tu shitur. Arrestimi është bërë në Siena.

Siç shkruan media italiane në pranga është vënë 26-vjeçari me inicialet S. M., ndërsa dyshohet se ai është pjesë e një grupi të shitjes së lëndëve narkotike në këtë qytet.

Arrestimi i 26-vjeçarit është bërë në mesnatë.

Droga mësohet se ishte ndarë në 800 doza. I arrestuari kishte një rrjet  të gjerë klientësh.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Pishina në Turqi: Tre fëmijë mes pesë të vdekurve nga rryma elektrike

Postuar: 23/06/2017 - 18:50

Tre fëmijë ishin mes pesë njerëzve që vdiqën pak më parë nga rryma elektrike në një park pishinash në veriperëndim të Turqisë.

Postuar: 23/06/2017 - 18:44

6 vite burg është dëninimi për 25-vjeçarin shqiptar Ardit Jakimi, që rrëmbeu priftin Antonio Pisani në kishën Sant’Anna në Itali, natën e 18 dhjetorit në vitin 2015.

Postuar: 23/06/2017 - 18:15

Policia ka shpallur në kërkim një grua të re, 23 vjeç. Kallëzimi ndaj të resë është bërë nga bashkëshorti i saj.

Postuar: 23/06/2017 - 17:35

Një defekt në avionin e linjës ajrore “Albawings” ka sjellë anulimin e fluturimit nga aeroporti “Nënë Tereza” në drejtim të Firenzes, Itali.

Postuar: 23/06/2017 - 17:02

Dy persona, mes të cilëve edhe piloti, kanë humbur jetën në Greqi, pas rrëzimit të një helikopteri civil.

Postuar: 23/06/2017 - 16:55

Policia e Korçës ka ndaluar një grup kriminal që prodhonin dhe shisnin lëndë narkotike si edhe falsifikonin dokumenta. Në pranga janë vënë pesë persona.

Postuar: 23/06/2017 - 16:38

Pasditen e sotme janë ndier lëkundje tërmeti në kryeqytet.

Raportimet paraprake thonë se lëkundjet sizmike kanë qenë me magnitudë 3.7.