BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x
BREAKING NEWS

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në Shqipëri, kryeministrja italiane tallet me Edi Ramën dhe përkëdhel presidentin Vuçiç

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në
x
BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x

Aktualitet

"Italia do të jetë avokate e Shqipërisë"/ Sot ndërroi jetë, ja çfarë thoshte ish-presidenti Giorgio Napolitano gjatë vizitës në Tiranë

"Italia do të jetë avokate e Shqipërisë"/ Sot

Ish-Presidenti italian Giorgio Napolitano u nda nga jeta sot në moshën 98-vjeçare. Ai prej disa vitesh vuante nga një sëmundje që e mundi vetëm ditën e sotme. Por gjatë kohës së tij si President i Italisë, Napolitano ka vizituar dhe Shqipërinë në vitin 2014. Në fjalën e tij praa Parlamentit por edhe në takimin me homologun e atëhershëm, Bujar Nishani, Napolitano theksoi se Italia do të jetë avokati i Shqipërisë për anëtarësimin në Bashkimin Evropian.

“Duam të vazhdojmë të jemi avokati i Shqipërisë dhe personalisht jam i bindur se herët a vonë do të arrijmë të fitojmë kauzën e hyrjes së Tiranës në Bashkimin Europian. Vendi i Shqipërisë është në Europë”, deklaroi Napolitano gjatë mëngjesit me presidentin e ndjerë Bujar Nnishani.

 

Më të lexuarat