BREAKING NEWS

Miratohet nisma e opozitës parlamentare: Hapen listat dhe ndalohen koalicionet parazgjedhore. Zbardhen emrat e deputetëve që votuan pro

Miratohet nisma e opozitës parlamentare: Hapen listat dhe ndalohen
x

Aktualitet

Italia hap nesër kufijtë me 14 vende jashtë Schengen-it, por a është pjesë listës Shqipëria?

Italia hap nesër kufijtë me 14 vende jashtë Schengen-it, por a

Italia prej ditës së nesërme lejon lëvizjen e lirë me 14 vendet extra Schengen përfshirë në listën e BE ku nuk bën pjesë Shqipëria.

Lajmi konfirmohet nga ministri i Shëndetësisë Roberto Speranza.

Gjithashtu Italia lejon prej ditës së nesërme hyrjen në territorin italian të të gjithë atyre qe udhëtojnë nga vende extra Schengen për motive studimi.

Motivi i studimi i bashkohet 3 motiveve të tjera; për punë, për kujdes shëndetësor e për urgjencë absolute.