BREAKING NEWS

Tërmet i fortë në vend/ Lëkundet Durrësi e Laçi, ndihet edhe në Tiranë, ja sa ballësh ishte

Tërmet i fortë në vend/ Lëkundet Durrësi e Laçi,
x

Aktualitet

Italia kalon 10 mijë të vdekur, 889 të vdekur, 1434 të shëruar dhe 3651 të infektuar në 24 orë

Italia kalon 10 mijë të vdekur, 889 të vdekur, 1434 të

 

Në Itali numri i viktimave të lidhur me Coronavirus ka tejkaluar 10 mijë: 10.023 është numri i saktë. Sipas buletinit të fundit, 889 pacientë kanë vdekur në 24 orët e fundit. Më pak se shifra e djeshme kur viktimat ishin 919, duke arritur numrin më të lartë që nga fillimi i epidemisë në Itali. Në vend të kësaj, të infektuarit total  kanë arritur në 92.472. Midis këtyre aktualisht ka 70.065 pacientë pozitivë. Dje kishte 66.414 pacientë pozitivë.

Numri i pacientëve të rikuperuar në 24 orët e fundit është 1.434, një numër që sjell numrin e përgjithshëm të personave të rikuperuar në 12384. Krahasuar me totalin pozitiv të përgjithshëm, 26.676 janë shtruar në spital me simptoma, 3,856 në kujdes intensiv dhe 39.533 në izolim në shtëpi.

Më të lexuarat