BREAKING NEWS

‘Pacientët nuk ushqehen dhe as higjenizohen’ gazetari plas ‘bombën’ live nga spitali ‘Shefqet Ndroqi’: Ministria po gënjen!

‘Pacientët nuk ushqehen dhe as higjenizohen’ gazetari plas
x

Aktualitet

Iu bëri pritë dy vëllezërve Haxhia në Durrës, kush është i dyshuari kryesor për vrasjen dhe i pandehur për megagrabitjen në Rinas. Prokuroria lëshon urdhër arrestin

Iu bëri pritë dy vëllezërve Haxhia në Durrës,

Nga vrasja e dy vëllezërve, Besmir e Viktor Haxhia në Durrës kanë dalë në dritë të tjera detaje të reja. Vrasja ndodhi në 27 prill, në Shën Vlashit tek tregu i automjeteve.

Prokuroria ka lëshuar një urdhër arrest për Talo Çelën, një nga të pandehurit e megagrabitjes në Rinas, ku u vodhën 4.6 mln euro. Çela akuzohet se është i dyshuari kryesor i ekzekutimit të të dy vëllezërve.

Çela është shpallur në kërkim nga policia. Lala tha se Talo Çela kishte dyshime se vëllezërit kishin informacion se ku fshihej shuma e parave ku fshihej shuma e parave të grabitura në Rinas. Sipas grupit hetimor, dyshohet se ai iu ka atyre që të tregojnë vendin se ku fshihej ajo shumë parash, por ata kanë refuzuar. Prokuroria ka marrë dhe 3 dosje të tjera nga Elbasani, vrasje mafioze që mendohet se janë kryer nga e njëjta dorë. Ai është në kërkim dhe është i vetmi që nuk është arrestuar.

Më të lexuarat