BREAKING NEWS

Një humbje e madhe / Koronavirusi i merr jetën aktorit dhe regjisorit të famshëm shqiptar

Një humbje e madhe / Koronavirusi i merr jetën aktorit dhe regjisorit
x

Aktualitet

“Iu dërguam edhe dronë”, Policia e Shtetit publikon pamjet nga super-operacioni në Nikël dhe zbulon emrat e 7 'të fortëve' që iu kontrolluan shtëpitë (VIDEO)

“Iu dërguam edhe dronë”, Policia e Shtetit publikon pamjet

Policia e Shtetit ka dhënë informacion mbi aksionin që është zhvilluar mbrëmjen e djeshme nga forcat RENEA në zonën e Niklës, në Krujë.

Teksa bën të ditur se gjatë operacionit u përdorën edhe dronë, Policia e Shtetit  njofton se janë zhvilluar kontrolle në banesat e 7 shtetasve në funksion të procedimit penal të ndjekur nga SPAK ndaj një grupi të strukturuar kriminal: Durim Bami, Valter Bami, Bedri Haka, Marklen Haka, Gentjan Koçi, Ylli Çangu dhe Ervin Kodra.

Njoftimi i plotë:

Kontrolle në funksion të procedimit penal të ndjekur nga SPAK-u ndaj një grupi të strukturuar kriminal.

Kontrollet për sigurimin e provave që do t’i shërbejnë hetimit, të zhvilluara në zbatim të vendimit të Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar.

Në operacionin e kontrollit të banesave në Nikël, Krujë, janë përfshirë Drejtoria Hetimore Qendrore në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit, Forcat Speciale Renea, Drejtoria e Forcës së Posaçme Operacionale, Drejtoria Vendore e Policisë Durrës e Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë.

Gjatë operacionit të kontrollit, ku përdorën edhe dronë, janë zhvilluar kontrolle në 7 banesa, konkretisht:

Në banesat e shtetasve: Durim Bami, Valter Bami, Bedri Haka, Marklen Haka, Gentjan Koçi, Ylli Çangu dhe Ervin Kodra.

Gjatë kontrollit të banesave janë gjetur dhe sekuestruar prova materiale që do t’i shërbejnë hetimit në interes të procedimit penal

Më të lexuarat