Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Iu gjetën 3 mln euro drogë dhe 3 armë zjarri në shtëpi, arrestohet bosi shqiptar në Itali (Emri)

Postuar: 12/07/2019 - 16:30

Një 39-vjeçar shqiptar është arrestuar në Itali me 3 mln euro drogë. Shqiptari i arrestuar është  Emiliano Keci. Ai prej 2 javësh kishte marrë me qira një banesë në Bergamo. Lëvizjet e dyshimta çuan policinë e italiane në kontrollin 39-vjeçarit, teksa në çantë iu gjet rreth 1 kg kokainë.

Ndërsa nga kontrolli në banesën e tij u gjetën dhe sekuestruan edhe 18 kg kokainë të tjera, 8 kg hashash, 4 kg marijuanë e 10 gr heroinë. Sipas medieve italiane kokaina në banesë ishte fshehur në motorin e frigoriferit.

Gjithashtu në banesë nga kontrolli u gjetën edhe 3 armë zjarri, njëra prej të cilave me silenciator, por edhe prova të tjera. Droga e sekuestruar llogaritet në 3 mln euro.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/10/2019 - 23:59

Analisti i njohur Ben Andoni shpreh bindjen se Lëvizja Vetëvendosje do të jetë pjesë e zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri dhe mund të konkurrojë realisht tri formacionet politike (PS, PS dhe LSI) në Shqipëri, për aq

Postuar: 21/10/2019 - 23:31

Është publikuar herë të parë fotot të 6-vjeçarit shqiptar Alvin Berisha, i cili ndodhet në kampet

Postuar: 21/10/2019 - 23:07

Aktori Laert Vasili ka sulmuar ashpër presidentin Macron.

Postuar: 21/10/2019 - 22:54

Zv.ministrja e brendshme Romina Kuka e ftuar në emisionin 'Open' tha se të bllokuarit në

Postuar: 21/10/2019 - 22:44

Një audio e dërguar nga Klotilda Zani e cila është në kampin Al-Hol shprehet se duhet shumë para

Postuar: 21/10/2019 - 21:59

Historia e një djali nga Shqipëria i cili ndodhet në kampet e familjarëve të ish luftëtarëve të I

Postuar: 21/10/2019 - 21:58

Teksa është transmetuar videoja e “Le Iene” në emisionin “Open” ku tregoh