Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Iu refuzua kërkesa për azil, kthehen 100 shtetas shqiptarë në Aeroportin e Rinasit

Iu refuzua kërkesa për azil, kthehen 100 shtetas shqiptarë në Aeroportin e Rinasit

Postuar: 13/08/2015 - 16:24

Rreth 100 shtetas shqiptarë janë kthyer sot në Aeroportin e Rinasit, pasi nuk u është pranuar kërkesa për azil në Gjermani. Bëhet me dije se ata janë kthyer vullnetarisht. 
 
Ndërsa ditën e djeshme janë kthyer 70 azilkërkues, të cilët thanë se nuk ishin vënë në dijeni për këtë kthim.
 
Ditën e sotme, Ambasada Gjermane bëri me dije se nuk do të ketë pagesa për personat që do të kthehen.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:40

 Dita e nesërme pritet të jetë me diell, por gjatë pasdites paraqiten kthjellime dhe vranësira kalimtare në kryeqytet.

Postuar: 24/05/2019 - 22:46

Nuk është rastësi që emri i koduar i një operacioni policor të zhvilluar nga policia italiane në

Postuar: 24/05/2019 - 22:21

Prokuroria e Tiranës ka pushuar hetimet për kërcënimin e pretenduar nga oficeri i policisë E

Postuar: 24/05/2019 - 21:58

Gazetari Sokol Balla thotë se prej 30 vitesh, të njëjtat grupime politike duan që vendi të digjet

Postuar: 24/05/2019 - 20:43

Planet për zgjerimin e autostradës Tiranë-Durrës pritet të rrafshojnë pas palmave, edhe pishat e

Postuar: 24/05/2019 - 20:15

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka komentuar deklaratën e fortë që dha sot Presidenti Ilir Meta

Postuar: 24/05/2019 - 20:07

Seanca e parë për procesin e rigjykimit të Izet Haxhisë do të mbahet me datë 18 Qershor.