BREAKING NEWS

Shqipëria dorëzon zyrtarisht rezolutën kundër raportit të Dick Martyt për krime nga UÇK, e cilëson të pabazë dhe kërkon të hartohet një i ri, tërbohen serbët

Shqipëria dorëzon zyrtarisht rezolutën kundër raportit
x
BREAKING NEWS

Përmbyset gjithçka, Vladimir Putin merr goditjen më të madhe që nga fillimi i luftës në Ukrainë, Kievi po tenton të marrë Krimenë

Përmbyset gjithçka, Vladimir Putin merr goditjen më të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema, ja sa do të rriten pensionet për të moshuarit, kategoritë që përfitojnë dhe fondet e vëna në dispozicion nga buxheti

Zbardhet skema, ja sa do të rriten pensionet për të moshuarit,
x
BREAKING NEWS

Vuçiç refuzon emërtimin “Putin i vogël” mes frikës së ndërhyrjes ruse, analiza e “New York Times”: A po e përdor Kremlini Serbinë për të nxitur luftën në Ballkan?

Vuçiç refuzon emërtimin “Putin i vogël” mes
x
BREAKING NEWS

Eksperti i ekonomisë jep alarmin: Kompania arabe do të jetë aksioneri i mazhorancës, ja pazari i Portit të Durrësit që qeveria nuk na e tregon

Eksperti i ekonomisë jep alarmin: Kompania arabe do të jetë
x
BREAKING NEWS

Dështon skenari rus për konflikt të armatosur në rajon, si po shkon drejt paqes situata mes Beogradit dhe Prishtinës, ja lëvizja e ndërkombëtarëve për t’i shkatërruar planin Vuçiçit

Dështon skenari rus për konflikt të armatosur në rajon, si
x
BREAKING NEWS

Çupi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare në shtator: Grupi i Berishës do të konsiderohet ‘armatë terroriste’, nuk mund të ketë qeveri teknike për hallet e Metës

Çupi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Priten stuhi të fuqishme/ Ulje temperaturash dhe rrebeshe shiu në të gjithë vendin, si parashikohet të jetë moti për ditën e sotme

Priten stuhi të fuqishme/ Ulje temperaturash dhe rrebeshe shiu në
x

Aktualitet

“Ja kur bien temperaturat”/ Rikthehen reshjet e shiut, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do të jetë moti në ditët në vijim

“Ja kur bien temperaturat”/ Rikthehen reshjet e shiut, meteorologu

Fundjava pritet të sjellë ulje temperaturash dhe reshje në disa zona të vendit. Meteorologu Hakil Osmani nga Meteoalb tha se temperaturat do të bien me të paktën 2-3 gradë duke nisur nga e premtja.

“Maksimumi të mos shkojë më shumë se 38, përjashtim Elbasani me 39. Temperaturat më të larta të hënë dhe të martë me 41 gradë.

Pritet të kemi rënie me 2-3 gradë Celcius. E premtja sjell një rënie të ndjeshme të vlerave.

Mbeten prezentë vranësirat. E premtja zgjeron hartën e reshjeve, mund të ketë rrebeshe afat shkurtra të shiut.  Këto reshje shoqërohen me fuqizim të erës.”, parashikon Hakil Osmani.

Më të lexuarat