Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Jam gati të shes veshkën për t’i përmirësuar jetën”, babai nga Rrësheni i përlot të gjithë me rrëfimin rrëqethës për të bijën e sëmurë

Postuar: 12/01/2019 - 10:35

Familja e Agim Picakut nga Rrësheni jeton në një dhomë, e cila është vetëm 16 metra katrorë. Por problemet e Agim Picakut nuk marrin fund këtu, pasi ai ka edhe një vajzë të sëmurë.

Vajza e tij është paraplegjike dhe babai i saj ka bërë një apel rrëqethës për bijën e tij në emisionin Fiks-Fare. Ai ka thënë se është i gatshëm të shesë edhe veshkën e tij, për t’i përmirësuar jetën vajzës.

Apeli i babait:

Nuk mund të jetoj në një shtëpi të tillë me fëmijë të sëmurë. I jam drejtuar të gjitha instancave, por asgjë deri tani. Unë jam gati që të shes edhe veshkën që të përmirësoj paksa kushtet e jetesës."

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/01/2019 - 19:36

Pas rreth 1 jave reshjesh e temperaturave të ulëta, si duket moti do të ndryshojë kah, duke kaluar në vlera pozitive.

Postuar: 16/01/2019 - 18:48

Gazetari investigativ, Artan Hoxha u shpreh se familja Balili, edhe nëse disponon video të poli

Postuar: 16/01/2019 - 18:39

Një 26-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë së Vlorës pasi gjatë kontrollit të ushtruar në bane

Postuar: 16/01/2019 - 18:14

Është shpëtuar ditën e sotme një 68-vjeçar i sëmurë, i cili ishte i bllokuar nga bora.

Postuar: 16/01/2019 - 18:12

Klemed Balili përfundoi pas hekurave një ditë më parë, duke rrëmbyer të gjithë vëmendjen e opin

Postuar: 16/01/2019 - 17:21

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme plenare për votimin e dekreteve të Presidentit Ilir Meta për sh

Postuar: 16/01/2019 - 17:17

Gazetari Artan Hoxha, ka treguar detaje sa i takon intervistës së realizuar me Klement Balilin.