Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Janë kërcënim për shoqërinë”, ambasadorit britanik lëshon thirrjen: Kriminelët brenda mureve të burgut vazhdojnë të drejtojnë bandat!

Postuar: 15/11/2019 - 10:19

“Burgjet kanë kriminelë të nivelit të lartë dhe janë kërcënim i vërtetë për shoqërinë. Ne e dimë që kanë vazhduar të drejtojnë grupet e tyre mafioze edhe brenda mureve të burgut”, kështu është shprehur ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Duncan Norman. Ambasadori britanik kërkoi nga drejtoria e Burgjeve shqiptare të bëjë më shumë që të bllokojë komunikimet me telefon të dënuarve brenda qelive, kriminelë që drejtojnë ende bandat e tyre mafioze jashtë dhe krimet vazhdojnë.

“Një punë e mëtejshme që duhet të bëjë drejtoria e burgjeve për të bllokuar komunikimin e tyre me telefon. Lufta kundër krimit vetëm në këtë mënyrë mund të ndalohet dhe këtë luftë duhet ta bëjmë jo vetëm në rrugët e Britanisë apo Shqipërisë”, tha ai.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2019 - 10:16

Kursi i këmbimit valutor, sipas Bankës së Shqipërisë, për 12 dhjetor 2019.

 

Postuar: 12/12/2019 - 10:12

Tërmeti i tmerrshëm i datës 26 nëntor na la pas fatkeqësisht 51 viktima dhe jo të paktë janë ata

Postuar: 12/12/2019 - 10:09

Ambasada e Shteteve të  Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka publikuar një video, e cila sipas

Postuar: 12/12/2019 - 09:57

Forcat RENEA kanë arrestuar sot në Gjirokastër Enrik Llukën, i cili akuzohet se ka vrarë kushërir

Postuar: 12/12/2019 - 09:52

Kërpudha Gjigante me "Tri Pjesë”, e vendosur në kopshtin e Kryeministrisë ishte një ve

Postuar: 12/12/2019 - 09:46

Këshilli i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar këtë të enjte nga detyra kryetaren e Gjykatës Admi

Postuar: 12/12/2019 - 09:44

Tërmeti i 26 nëntorit ka nxjerrë zbuluar bëmat e ndërtuesve me pallatet shumëkatëshe në qarkun e