BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Aktualitet

“Janë shtuar rastet e shtatzënave me COVID”, Kraja reagon për situatën në vendin tonë: Vdekje edhe në radhët e personave të vaksinuar. I shtruar një 19-vjeçar

“Janë shtuar rastet e shtatzënave me COVID”, Kraja reagon

Në një konferencë për shtyp Komiteti Teknik i Ekspertëve ka dhënë detaje në lidhje me situatën e covid-19 në vendin tonë. Mjeku i spitalit Infektiv Dhimitër Kraja ka informuar me gjendjen e personave të shtruar në spitalet Covid, dhe format e sëmundjes që ata shfaqin.

Kraja tha se në kohët e fundit është vënë re një rritje e rasteve serioze në radhët e grave shtatzëna, ndërsa pranoi se ka viktima dhe në radhët e personave që kanë marë dy dozat e vaksinës, duke theksuar se bëhet fjalë për një numër shumë të ulët.

Kraja shtoi se grupmoshat që janë në spital fillojnë nga 19 deri në 89 vjeç.

“Ka ende 30% kapacitet në spitalin Infektiv, të sëmurët janë kryesisht nga Tirana, Durrësi dhe Elbasani, grupmoshat janë nga 19-89 vjeç, mbizotëron grupmosha mbi 55 vjec. Ka pasur një numër shumë të madh pacientesh gra shtatzëna, të cilat kanë forma serioze, 63% e rasteve paraqesin forma të rënduara të sëmundjes, edhe nga sëmundjes shoqëruese”, u shpreh Kraja.

A ka të vaksinuar të shtruar në spital?

Po ka, një kontigjent i vogël

A ka raste vdekjesh në radhët e personave të vaksinuar?

Po ka, një përqindje edhe më e vogël

Sa është vdekshmëria në spitalin tonë?

Ka 5,1-5.4 raste vdekjesh në ditë

Më të lexuarat