BREAKING NEWS

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!
x

Aktualitet

“Janë vrarë 10 mijë veta për pronat”, Shpëtim Nazarko nxjerr shifrat e pabesueshme

“Janë vrarë 10 mijë veta për pronat”,

Analisti Shpëtim Nazarko ka komentuar çështjen e pronave në Shqipëri. Ai tha se ndër vite janë vrarë 10 mijë persona për shkak të pronës.

“Në këto 30 vjet për shkak të budallallëqeve që kemi bërë ne, për shkak të pronës, për të cilën janë vrarë 10 mijë veta dhe nuk janë zgjidhur akoma, për mungesë të reformës agrare që ka 70 vjet që nuk është bërë, për shkak të mungesës së një arsimi profesional mendojë se duhet një iniciativë për centralizimin e vendit. Duhet bërë sepse nesër do kemi probleme shumë më të mëdha sesa kaq. Do fillojmë të prishim ato shtëpitë që kemi ndërtuar keq në fshat e të tjera si këto”, tha Nazarko në Ora News.