Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Janë vrarë 10 mijë veta për pronat”, Shpëtim Nazarko nxjerr shifrat e pabesueshme

Postuar: 14/11/2019 - 22:47

Analisti Shpëtim Nazarko ka komentuar çështjen e pronave në Shqipëri. Ai tha se ndër vite janë vrarë 10 mijë persona për shkak të pronës.

“Në këto 30 vjet për shkak të budallallëqeve që kemi bërë ne, për shkak të pronës, për të cilën janë vrarë 10 mijë veta dhe nuk janë zgjidhur akoma, për mungesë të reformës agrare që ka 70 vjet që nuk është bërë, për shkak të mungesës së një arsimi profesional mendojë se duhet një iniciativë për centralizimin e vendit. Duhet bërë sepse nesër do kemi probleme shumë më të mëdha sesa kaq. Do fillojmë të prishim ato shtëpitë që kemi ndërtuar keq në fshat e të tjera si këto”, tha Nazarko në Ora News.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 07/12/2019 - 10:48

Një aksident është regjistruar sot në aksin nacional Berat-Ure Vajgurore, në vendin e quajtur “Otllak”, ku për pasojë 3 persona kanë mbetur të plagosur.

Postuar: 07/12/2019 - 10:31

Policia e Lezhës zbardh ngjarjen e ndodhur në fshatin Pllanë ku në oborrin e banesës së një shtet

Postuar: 07/12/2019 - 09:48

Vienna Insurance Group (VIG)është një kompani e cila ofron një gamë të

Postuar: 07/12/2019 - 09:44

Ditën e djeshme ish-kryeprokurorja Arta Marku i dorëzoi detyrën si Prokuror i Përgjithshëm ish-sh

Postuar: 07/12/2019 - 09:35

Interpol Tirana në bashkëpunim homologët  kanë arritur të arrestojnë dhe të ekstradojnë nga