Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Janinë/Sekuestrohen 530 kg drogë, dy shqiptarë në pranga

Postuar: 20/03/2017 - 13:19

Policia greke ka sekuestruar 530 kg marijuanë  si dhe ka vënë në pranga 2 shqiptarë.

Operacioni policor u zhvillua në Konica, Janinë.

Dy shqiptarët, identiteti i të cilëve nuk bëhet ende i ditur, 26 vjeç dhe tjetri 53 –vjeç e kishin  u kapën në makinën me të cilën ata po udhëtonin.

Lënga narkotike e gjetur ishte ndarë në 180 pako.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 8

Lajme nga e njejta kategori

Pishina në Turqi: Tre fëmijë mes pesë të vdekurve nga rryma elektrike

Postuar: 23/06/2017 - 18:50

Tre fëmijë ishin mes pesë njerëzve që vdiqën pak më parë nga rryma elektrike në një park pishinash në veriperëndim të Turqisë.

Postuar: 23/06/2017 - 18:44

6 vite burg është dëninimi për 25-vjeçarin shqiptar Ardit Jakimi, që rrëmbeu priftin Antonio Pisani në kishën Sant’Anna në Itali, natën e 18 dhjetorit në vitin 2015.

Postuar: 23/06/2017 - 18:15

Policia ka shpallur në kërkim një grua të re, 23 vjeç. Kallëzimi ndaj të resë është bërë nga bashkëshorti i saj.

Postuar: 23/06/2017 - 17:35

Një defekt në avionin e linjës ajrore “Albawings” ka sjellë anulimin e fluturimit nga aeroporti “Nënë Tereza” në drejtim të Firenzes, Itali.

Postuar: 23/06/2017 - 17:02

Dy persona, mes të cilëve edhe piloti, kanë humbur jetën në Greqi, pas rrëzimit të një helikopteri civil.

Postuar: 23/06/2017 - 16:55

Policia e Korçës ka ndaluar një grup kriminal që prodhonin dhe shisnin lëndë narkotike si edhe falsifikonin dokumenta. Në pranga janë vënë pesë persona.

Postuar: 23/06/2017 - 16:38

Pasditen e sotme janë ndier lëkundje tërmeti në kryeqytet.

Raportimet paraprake thonë se lëkundjet sizmike kanë qenë me magnitudë 3.7.