BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Aktualitet

Java e vaksinimit masiv të studentëve/ Ministrja e Arsimit apel të fortë të rinjve: I bëj thirrje edhe një herë të gjithë studentëve të pavaksinuar që...

Java e vaksinimit masiv të studentëve/ Ministrja e Arsimit apel

Ditën e sotme ka nisur dhe vaksinimi në universitete të ndryshme të vendit përmes grupeve të vaksinatorëve të lëvizshëm.

Përmes një postimi në facebook, ministrja e Arsimit Evis Kushi, i ka bërë apel studentëve që të kryejnë injektimet anti-Covid gjatë kësaj jave të fokusuar te vaksinimi i studentëve.

Teksa ka shpërndarë foto nga vaksinimi që po kryhet në ambientet e universiteteve, Kushi i fton të gjithë të rinjtë të vaksinohen përpara datës 18 tetor që shënon dhe fillimin e vitit të ri akademik.

Postimi i plotë i Ministres Kushi:

Në të gjithë vendin ka filluar “Java e Vaksinimit Masiv të Studentëve”, të cilët po i bashkohen çdo ditë e më shumë këtij procesi.

I bëj thirrje edhe një herë të gjithë studentëve të pavaksinuar që përgjatë kësaj jave të paraqiten në qendrat e vaksinimit pranë fakulteteve të tyre, për interesin e përbashkët të rikthimit në normalitet, por edhe për të ndihmuar në fillimin e një viti të mbarë akademik.