BREAKING NEWS

FOTO/ I mbuluar me gjak, ky është personi që goditi me grusht në mes të turmës Sali Berishën (VIDEO)

FOTO/ I mbuluar me gjak, ky është personi që goditi me grusht
x
BREAKING NEWS

Incidenti i rëndë/ Pas sulmit dhe gjakosjes së Sali Berishës, ish kryeminsitri merr vendimin urgjent

Incidenti i rëndë/ Pas sulmit dhe gjakosjes së Sali
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha i gjakosur në protestë, truprojat e ish-kryeministrit dërrmojnë keq autorin (VIDEO)

Sali Berisha i gjakosur në protestë, truprojat e ish-kryeministrit
x
BREAKING NEWS

Plas keq në protestë/ Gjakoset ish kryeministri Sali Berisha, bie përtokë pasi qëllohet me... (VIDEO)

Plas keq në protestë/ Gjakoset ish kryeministri Sali Berisha, bie
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE nën kërcënimin e protestuesve të Sali Berishës dhe Ilir Metës, thirrje për të dalë me dhunë në “Dëshmorët e Kombit”

Samiti i BE nën kërcënimin e protestuesve të Sali
x
BREAKING NEWS

Blindohet vendi/ Sa i sigurt është samiti? Ervin Karamuço zbardh prapaskenat: U pikas një makinë e dyshimtë, u zhduk shumë shpejt. Ka pasur sinjale...

Blindohet vendi/ Sa i sigurt është samiti? Ervin Karamuço
x
BREAKING NEWS

Pas presionit të BE, SPAK vihet në lëvizje për të ngelurit në veting, GJKKO merr të pandehur ish-anëtarin e Gjykatës së Lartë, akuzohet për deklarim të rremë pasurie

Pas presionit të BE, SPAK vihet në lëvizje për të
x
BREAKING NEWS

“Një mundësi e madhe”/ Joseph Borrell në samitin e BE-së në Tiranë zbardh detajet për dialogun e rëndësishëm: Që dje kanë në tryezë propozimin...

“Një mundësi e madhe”/ Joseph Borrell në samitin e
x

Aktualitet

"Jemi në mesin e stinëve të uraganëve"/ Kur largohen stuhitë, meteorologia Tanja Porja zbulon si nisi muaji Tetor

"Jemi në mesin e stinëve të uraganëve"/ Kur

Pas një stuhie dy ditore, përmirësimi i motit ka nisur ditën e sotme. Ky përmirësim do të jetë krejt gradual. Temperaturat vazhdojnë të mbeten të njëjta, ku temperatura më e ulët ka qenë 10 gradë dhe më e larta 25-26 gradë.

Jemi në mesin e stinëve të uraganëve, kryesisht në Atlantik, prandaj nuk janë rastësor të gjithë këto stuhi njëherësh në të gjitha anët e botës.

Pas mesditës së sotme, kemi një përmirësim të dukshëm të situatës në të gjithë territorin shqiptarë, po ashu kemi reshje të pakta për orët në vijim, megjithatë nuk pritet më shumë se 30 apo 40 mm reshje në zonat ku do të jetë maksimumi i reshjeve.
Sërish fokusi i reshjeve është veri-perëndimi i vendit.

Ditën e nesërme përmirësimi i situatës do të jetë krejt i dukshëm, por temperaturat do të bien gradualisht, megjithatë mbeten ende të larta për sezonin ku ndodhemi, bën me dije meteorologia Tanja Porja.

Zona bregdetare do te jëtë problematike, era do të mbetet e fortë dhe në hapësirat detare, mund të kemi edhe stuhi të forta të erës të cilat janë problematik. Edhe ditën e sotme kapiteneria do ta ketë ndaluar lundrimin në det të hapur.

Përmirësimi total i motit pritet në fundjavë e cila përkon me nisjen e tetorit, ku rikthehen ditët me diell.