Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Jep dorëheqjen drejtori i institucionit të rëndësishëm

Postuar: 20/08/2018 - 22:19

Drejtori i Drejtorisë së Hetimit tatimor, Enertil Canaj, ka dhënë dorëheqjen nga detyra që mban.

Canaj me anë të një letër-kërkese i ka paraqitur dorëheqjen ministrit të Financave Arben Ahmetaj, ekzaktësisht më datë 17.08.2018.

“I nderuar z. Ministër

Së pari dua të ju falenderoj për mbështetjen e madhe që më keni dhënë për arritjen e rezultateve të Drejtorisë së Hetimit Tatimor gjatë periudhës që kam drejtuar këtë Drejtori. Mendoj që është bërë një punë shumë e mirë dhe rezultatet e tregojnë këtë gjë.

Për arsye personale ju paraqes dorëheqjen time nga Drejtori i Drejtorisë së Hetimit Tatimor pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve.

Duke besuar në mirëkuptimin tuaj, 

Ju uroj punë të mbarë”, ka shkruar në letër-kërkesë Enertil Canaj.
 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/09/2018 - 14:00

Tre të rinj nga Kavaja kanë përfunduar në prangat e policisë.

Postuar: 20/09/2018 - 13:46

“Kam vrarë gruan dhe të vras edhe ty”.

Postuar: 20/09/2018 - 13:25

Tre të rinj janë arrestuar nga policia e Kavajës pasi një prej tyre lëvizte me armë zjarri pa lej

Postuar: 20/09/2018 - 13:15

Një ditë pas përfundimit të hetimeve të Prokurorisë dhe arrestimeve të mjekëve dhe ish-drejtorit

Postuar: 20/09/2018 - 12:48

Kreu i Kominitetit Mysliman Shqiptar, Skënder Bruçaj nuk e ka fshehur pakënaqësinë me projektin e

Postuar: 20/09/2018 - 12:47

Duket e pakonceptuar që fëmija juaj të udhëtojë për në shkollë në një furgon që transporton bashk

Postuar: 20/09/2018 - 12:43

Policia e Durrësit ka arrestuar sot një ish-të dënuar, i cili është kapur pasi shpërndante d