Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Jepet alarmi: Situatë e vështirë si pasojë e shirave dhe erës, shtylla dhe pemë të rrëzuara

Postuar: 12/11/2019 - 17:20

Reshjet intensive, të cilat nisën prej mesditës së kësaj të marte, kanë krijuar probleme në disa zona të vendit.  Kjo situatë e vështirë pritet të zgjasë edhe të paktën në 48 orët në vijim. Rruga e Llogarasë u bë e pakalueshme në mesditë për shkak të rrëzimit të shtyllave të tensionit të lartë dhe pemëve.

Në lagjen 1 të Durrësit, era e fortë ka rrëzuar një palmë, ku fatmirësisht nuk është shoqëruar me të lënduar në njerëz.

Është dashur ndërhyrja e grupeve të emergjencës për të larguar pemën nga rruga.

Nga ana tjetër, probleme ka pasur edhe në qytetin e Vlorës. Bregdeti është përfshirë nga erëra të forta me drejtim jug-lindje.

Për pasojë është njoftuar se për dy ditë nuk do ketë lëvizje të trageteve në Vlorë.

Peshkarexhat dhe anijet e vogla të peshkimit janë urdhëruar të qëndrojnë në vendstrehime dhe të mos dalin në det të hapur ku forca arrin deri në 9 ballë dhe mbi 3 metra lartësi dallge.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 08/12/2019 - 14:00

Java sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, parashikohet të nisë me mot me diell, por në mbrëmje reshjet fillojnë përgjatë bregdetit dhe zonave të ulëta.

Postuar: 08/12/2019 - 13:50

Sipas Zyrës së Menaxhimit të Fatkeqësive Natyrore deri tani janë 39 objekte të shembura në Durrës

Postuar: 08/12/2019 - 13:33

Gjatë operacionit të koduar "Driver” janë sekuestruar disa doza lëndë narkotike kokain

Postuar: 08/12/2019 - 12:36

Sot është shembur Qytet Studenti godina nr.

Postuar: 08/12/2019 - 12:26

Moderatori Florian Agalliun, njoftoi para disa javësh se nuk do e shohim më në ekranin e “T

Postuar: 08/12/2019 - 12:18

Këshilli Bashkiak i Bashkisë së Lezhës ka miratuar pagesën e plotë të qirasë për të gjitha familj

Postuar: 08/12/2019 - 12:10

Bëhet me dije se ditën e djeshme është ndarë nga jeta në moshën 94-vjeçare babai i ish-ministrit