Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Jepet masa për të arrestuarit e protestës së opozitës, shikoni çfarë po ndodh para dyerve të gjykatës

Postuar: 16/04/2019 - 09:16

Familjarët e të 37 personave të arrestuar në protestën e opozitës  janë mbledhur para Gjykatës Penale te treni, pasi pritet të jepet masa e sigurisë për personat e arrestuar ditën e shtunë.

Ndërkohë , përveç familjarëve të pranishëm janë edhe Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazmend Bardhi dhe ish-deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi.

Ndërkohë, kujtojmë që Policia e Shtetit nisi shoqërimet menjëherë pas përfunidimit të protestës së 13 prillit, ku ndaloi 61 protesues, 37 prej të cilëve i arrestoi.

Policia e Shtetit është shprehur se i ka arrestuar me akuzën për veprime të dhunshme mbi institucionet kushtetuese, mbi Policinë dhe për shkatërrimin e pronës shtetërore e private gjatë zhvillimit të protestës së opozitës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/07/2019 - 12:07

Shpëtohen tre turistë gjermanë të bllokuar në kanionin e Gjipesë në Himarë.Mësohet se dy vajza dhe një burrë ishin bllokuar në kanion gjatë natës.Ata kishin dhënë alarmin SOS për të kërkuar ndihmë.

Postuar: 17/07/2019 - 10:59

Një copë masive e akullit do të riformojë bregdetin e botës më shpejt se sa është parashikuar.

Postuar: 17/07/2019 - 10:43

Dy inspektorë taksash janë arrestuar ditën e sotmë në Shkodër, ndërsa një i tretë është shpallur

Postuar: 17/07/2019 - 10:35

Detaje të reja kanë dalë shpërthimi në Selenicë të Vlorës, ku janë plagosur Mimoza Selimi dhe Rex

Postuar: 17/07/2019 - 10:16

Policia e Mirditës ka arrestuar tre persona të shpallur në kërkim për disa vepra penale.

Postuar: 17/07/2019 - 10:03

Niset drejt spitalit të Traumës në Tiranë, 67-vjeçari i cili u godit me sëpatë nga i biri mëngjes

Postuar: 17/07/2019 - 09:21

Sot rreth orës 08:00 në lagjen “Xhevdet Nepravishta” Lushnje, shtetasi D.V, 30 vjeç,