Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Jepi fund kësaj vjedhjeje”/ Gazetarja denoncon Veliajn: Unë s’jam një dele idiote, të më marrësh bukën e fëmijës

Postuar: 10/08/2018 - 13:56

Gazetarja Anduela Ndreu ka denoncuar kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, për rritjen e çmimit të ujit dhe mbifaturimin që po u bëhet shumë banorëve.

Ndreu shprehet e shokuar nga kjo vjedhje skandaloze dhe thotë se në Tiranë uji po shitet si në mes të Saharasë. Ajo thekson se përveç cilësisë së keqe që ka uji i pijshëm, shuma që i duhet të paguaj është e lartë dhe e pajustifikueshme.

“PR’ yt i propagandës për shpëlarje truri le ta lexoje e ta thotë, ndryshe do të ta them vetë e do e them kudo: NUK MUNDET të më vjedhësh kështu bukën e fëmijës time. Unë nuk vjedh, unë paguaj çdo taksë por unë s’jam një IDIOTE DELE në këtë vend që më takson dhe për ajrin. Jepi fund kësaj vjedhje”, shkruan ndër të tjera gazetarja.

Reagimi i Anduela Ndreut:

Denoncim skandaloz per ujeqelbesin e Tiranes qe e shet ujin si ne mes te Saharase.

Jam e shokuar nga kjo vjedhje skandaloze qe behet diten per diell…. si mund te paguash uje trefish nga cmimi inenergjise elektrike.

Ky eshte SKANDAL Erjon Veliaj, e smund te tallesh bashke me hajdutet e tu ne kete menyre me njerezit qe paguajne taksa per tu shkaterruar nga mushkerite cdo dite. Nuk mund te me taksosh 66 mije leke uje ne muaj, per nje uje pusesh qe qelben enet kur lahen dhe grisen rrobat ne lavatrice. Une skam pike lavazhi, jam familje ku 60 perqind te dites e kaloj ne pune per te qene korrekte me shtetin tend, por smundem me kete vjedhje.

PR yt i propagandes per shpelarje truri le ta lexoje e ta thote , ndryshe do te ta them vete e do e them kudo: NUK MUNDET te me vjedhesh keshtu buken e femijes time. Une nuk vjedh , une paguaj cdo takse por une sjam nje IDIOTE DELE ne kete vend qe me takson dhe per ajrin.

Jepi fund kesaj vjedhje.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/08/2018 - 15:54

Një 31-vjeçar shqiptar është arrestuar në Greqi nën akuzën se ka tentuar të përdhunojë një turiste 21 vjeçe nga Anglia.

Postuar: 18/08/2018 - 15:36

Kapen dy ngarkesa me droge në kufirin greko-shqiptar, në total mbi 2 kuitalë drogë.

Postuar: 18/08/2018 - 15:31

Një tjetër tragjedi familjare, pas asaj të Selenicës, u parandalua falë ndërhyrjes së Ardimir M

Postuar: 18/08/2018 - 15:04

Sot pasdite dhe nesër, të dielën, priten reshje të dobëta në qarqet Kukës dhe Dibër, si

Postuar: 18/08/2018 - 14:47

Shqiptari çan postbllokun e policisë dhe niset me shpejtësi të shpëtojë nga patrulla, por kapet

Postuar: 18/08/2018 - 14:23

Një i ri në kërkim, pas një dënimi me 6 vite burgim në shkallë të parë për vjedhja me dhunë në

Postuar: 18/08/2018 - 13:38

Një 44 vjeçare nga Korça e ka denoncuar në Polici dyqanin ku kishte blerë para disa ditësh një