BREAKING NEWS

Bill Gates nxjerr kokën, kërkon që gjithë popullsia botërore të marrë vaksinën ndaj koronavirusit, cilat janë interesat e manjatit amerikan?

Bill Gates nxjerr kokën, kërkon që gjithë popullsia
x

Aktualitet

Jeta normale me zakonet e përditshme është kthyer në vdekjeprurëse/ “Çmenduri” në tregje e markete, qytetarët harrojnë koronavirusin e dynden për të blerë (Foto)

Jeta normale me zakonet e përditshme është kthyer në

Ndonëse nuk jetojmë në një kohë normale dhe jeta normale me zakonet e përditshme është kthyer në vdekjeprurëse, qytetarët shqiptarë ende nuk janë ndërgjegjësuar.

Ndërkohë që OBSH, mjekët, autoritetet bëjnë thirrje në çdo orë e çdo minutë për respektimin e masave, duke nisur nga distancimi social, në Tiranë qytetarët duket sikur jetojnë në një botë tjetër. Nga sot në orën 13:00 deri të hënën në orën 05:00 të mëngjesit gjithçka do jetë e mbyllur dhe më pas daljet do të funksionojnë me leje për çfarë do lloj nevoje. E me sa duket për këtë arsye sot ata janë dyndur në tregje e markete për të bërë pazarin dhe pa respektuar distancat.

Jeta normale me zakonet e përditshme është kthyer në

Gazetari i ballkanweb solli ‘live’ atë që po ndodh në tregun e uzinës Dinamo, ku gra e burra kanë dalë për të bërë pazarin për gjithë fundjavën duke u kthyer në një rrezik si për veten ashtu dhe për qytetarët e tjerë dhe duke i krijuar mundësi zhvillimi virusit të rrezikshëm që ka marrë jetët e gjysmë milioni njerëzve në botë.

Jeta normale me zakonet e përditshme është kthyer në

Jeta normale me zakonet e përditshme është kthyer në

Jeta normale me zakonet e përditshme është kthyer në

Më të lexuarat