BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Berisha zbulon si do të ndahet kandidatët e këshillave bashkiakë me PL e aleatët

Zgjedhjet e 14 Majit/ Berisha zbulon si do të ndahet kandidatët e
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet lokale/ Berisha mbledh Kryesinë, ja çfarë pritet të vendoset

Zgjedhjet lokale/ Berisha mbledh Kryesinë, ja çfarë pritet
x
BREAKING NEWS

Përfundon mbledhja, PS zyrtarizon kandidatët për secilin qark, ja EMRAT

Përfundon mbledhja, PS zyrtarizon kandidatët për secilin qark, ja
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Zbulohen emrat, ja kush janë kandidatët e PS për qarkun Tiranë

Zgjedhjet e 14 Majit/ Zbulohen emrat, ja kush janë kandidatët e PS
x
BREAKING NEWS

Zbulohen kandidatët për kryetarë bashkie në Elbasan, ja emrat

Zbulohen kandidatët për kryetarë bashkie në Elbasan, ja
x
BREAKING NEWS

Kandidatët e PS-së për qarkun Shkodër, Elisa Spiropali zbulon emrat

Kandidatët e PS-së për qarkun Shkodër, Elisa Spiropali
x
BREAKING NEWS

14 maji/ Ben Andoni zbardh skenarin dhe bën paralajmërimin e fortë: Do ketë bojkot masiv, zgjedhjet më të dobëta të zhvilluara ndonjëherë

14 maji/ Ben Andoni zbardh skenarin dhe bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

E frikshme/ Bota në prag të luftës nukleare? Putin nënshkruan marrëveshjen me Lukashenkon: Do vendosim armë bërthamore në Bjellorusi

E frikshme/ Bota në prag të luftës nukleare? Putin
x

Aktualitet

‘Jetoi me burrin 4 muaj’, deputetja zbardh detaje tronditëse dhe zbulon fjalët e fundit të gruas

‘Jetoi me burrin 4 muaj’, deputetja zbardh detaje tronditëse

Dude Balja, deputete e Kuvendit të Kosovës zbuloi se 35-vjeçarja, Hamide Magashi, shtatzënë e cila u qëllua për vdekje mbrëmë nga ish-bashkëshorti ishte viktimë e dhunës prej kohësh.

Në një intervistë për Euronews Albania, Balja tregoi se viktima kishte jetuar vetëm 4 muaj me burrin dhe ishte larguar tek prindërit për të mbrojtur veten dhe foshnjën nga dhuna e vazhdueshme.

“Ka jetuar vetëm 4 muaj me burrin, ka pasur dhunë dhe ka shkuar në shtëpinë e babait për të mbrojtur foshnjën. Fjalët e fundit që ka thënë gruaja ka qenë, të lutëm mendo për fëmijë që do lind nesër. Sot e kishte lënë të lindte foshnjën e saj. Gruaja ka qëndruar 2 orë e shtrirë jashtë spitalit dhe mjekët nuk kanë bërë asgjë për ta shpëtuar”, u shpreh deputetja.

35-vjeçarja, Hamide Magashi, u qëllua për vdekje mbrëmë nga ish-bashkëshorti Sokol Halili, 31 vjeç, në oborrin e maternitetit të Prishtinës.

Viktima ishte shtatzënë në ditën e fundit të saj të shtatzënisë, kur 31-vjeçari e vrau me 1 plumb në kokë dhe 2 në trup.