BREAKING NEWS

"Jap dorëheqjen nëse merr 71 mandate”/ Rama komenton deklaratën e bujshme të Ilir Metës, zbërthen skenarin e presidentit me Sali Berishën: O pushtetin o kokën e Lulit!

"Jap dorëheqjen nëse merr 71 mandate”/ Rama komenton
x

Aktualitet

‘Jo mor, jo mor….’/ Rama ndërpret gazetarin gjatë konferencës ‘live’, ja çfarë e acaroi kryeministrin

‘Jo mor, jo mor….’/ Rama ndërpret gazetarin gjatë

Në një konferencë për mediat, kryeministri Edi Rama ka ndërprerë një nga gazetarët i cili po fliste për vaksinimin e personaliteteve të moshuar.

“Jo mor më pas personalitetet. Kemi filluar me moshën 80+. Të rinjtë që po riskohen të ruhen. Të bëjnë çmos të mos bëhen pjesë e shkeljeve. Virusi I rrezikon të gjithë, ne nuk do shpikim rrotën. Të gjitha strategjitë kanë një emërues të përbashkët, nga mosha më e lartë në zbritje, nga mjekët tek mësuesit dhe policët. U bë zhurmë për 20 të  moshuar, në kuadër të vaksinimit të disa qindrave prej tyre, natyrisht kjo vjen nga stresi I sasisë. Kemi marrë konfirmim për 360 mijë vaksina të AstraZeneza. Thjesht presim vulën. Edhe me një vend tjetër mik jemi shumë afër, po kontaktojmë edhe me një vend të tretë.”, deklaroi Rama.

Më të lexuarat