BREAKING NEWS

Listat e hapura/ Kryeministri Rama del live dhe jep qëndrimin e PS (VIDEO)

Listat e hapura/ Kryeministri Rama del live dhe jep qëndrimin e PS (VIDEO)
x

Aktualitet

Juristi Romeo Kara jep mesazhin e fortë: Ky është pazari i radhës në politikën shqiptare

Juristi Romeo Kara jep mesazhin e fortë: Ky është pazari i

Kanë qenë më shumë se dy orë të shkuara dëm sot ato në Këshillin Politik, pasi raportohet se palët nuk kanë arritur asnjë marrëveshje.

Për juristin Romeo Kara përfaqësuesit janë mbledhur përsëri bashkë në pazarin e radhës për të vendosur për të ardhmen e tyre, duke përdorur përsëri emrin tonë.

“Mashtruesi perfaqeson prej 30 vitesh në parlament njeriun e drejte.

Hajduti perfaqeson të njeriun e ndershem.

Krimineli perfaqeson njeriun paqesor.

Hipokriti perfaqeson njeriun naiv.

Fshatari perfaqeson qytetarin.

Dembeli perfaqeson punetorin.

Injoranti perfaqeson profesorin.

Kurva perfaqeson të virtytshmen.

I pabesi perfaqeson besimtarin.

Tradhetari perfaqeson patriotin.

Llumi perfaqeson moralin.

Antivlera perfaqeson vlerat.

Ky perfaqesim e shpjegon me se miri thelbin e ketij realiteti, ku vendi yne eshte kthyer në parajse për perfaqesuesit antivlere dhe ferr për të virtytshmit.

Perfaqesuesit, jane mbledhur perseri bashke, në pazarin e radhes, per të vendosur për të ardhmen e tyre, duke perdorur perseri emrin tonë”, shkruan Romeo Kara.

Më të lexuarat