BREAKING NEWS

LAJM FANTASTIK! Sot shënohet rekord shërimesh nga koronavirusi në Shqipëri! Bien shifrat e infektimeve, ja çfarë ka ndodhur gjatë 24 orëve të fundit

LAJM FANTASTIK! Sot shënohet rekord shërimesh nga koronavirusi në
x

Aktualitet

Juristi Sokol Hazizaj zbulon kompromisin e heshtur me Ramës dhe Bashës

Juristi Sokol Hazizaj zbulon kompromisin e heshtur me Ramës dhe Bashës

Juristi Sokol Hazizaj u shpreh se ka pasur një kompromis të heshtur me opozitës dhe mazhorancës për të penguar çdo vendimmarrje dhe një proces të negativizuar gjatë datës 25 prill.

“Opozita nuk ka shfrytëzuar në meny rë korrekte gjithë procesin administrativ që vjen në kuadër të Kodit Zgjedhor. Po ta shohim, KAS që është pjesë e KQZ-së ka qenë pa punë për shkak të mungesë së ankimeve. Rrjedha që vjen për shkak të manipulimit të pretenduar vjen si shkak të një kompromisi të kryeministrit dhe kryetarit të opozitës për të penguar çdo vendimmarrje dhe një proces të negativizuar gjatë datës 25 prill.

Po ta shihni edhe tani, nuk është se kemi një ekstremitet të qëndrimit të opozitës kah mazhorancës. Në të vërtetë ndryshoi kodi Penal dhe të gjitha ankimimet derivonin në SPAK, por forcat e SPAK-ut janë shumë minimale për këto procese. Hetimet edhe kur të mbarojnë në kushte proceduriale nuk do të ndikojnë në rezultate, por do të ndikojnë vetëm në reformën zgjedhore”, tha Hazizaj për Ora News.

Më të lexuarat