BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Aktualitet

“Ka dështuar sepse nuk ka asnjë plan”/ Revoltohet Erion Braçe dhe flet për pakënaqësitë: Në fund fare një dështim dhe shpërdorim parash. Qeveria është fokusuar te...

“Ka dështuar sepse nuk ka asnjë plan”/ Revoltohet Erion

Deputeti socialist Erion Braçe është shprehur i revoltuar me Kombëtaren shqiptare pas humbjes me Izraelin dhe barazimin me Islandën.

I pyetur mëngjesin e sotëm në “Wake up” pse ka dështuar Kombëtarja, Erion Braçe listoi një sërë arsyesh. Ai tha se së pari ata nuk kanë një plan apo një vizion dhe janë në rënie në raport me kampionatet e tjera të Europës.

Braçe tha se fondet nuk kanë munguar asnjëherë për sportin, por sipas tij ato janë shpërdoruar.

“Ka dështuar sepse nuk ka asnjë plan. Gjithçka që nuk ka një plan do të dështojë. Të gjitha kombëtaret tona kanë dështuar. Të gjitha ekipet tona dështuan në Europë. Vetëm janë në rënie në raport me kampionatet e tjera të Europës. Është u15 jonë që pas 10 vitesh të na çojë në sërish në Europian apo të botërori. A ka një plan për të trajnuar këta me qëllimin për të na çuar në Europian. Fondet nuk kanë munguar asnjëherë. Në fund fare një dështim dhe shpërdorim parash.

Nuk kanë asnjë vizion më. Qeveria është fokusuar te ndërtimi i infrastrukturës, në investime. Sporti duhet të prodhonte ekonomi, por ne nuk kemi. Përveç krenarisë, nuk marrim gjë si ekonomi. FSHS ka dështuar të ndërtojë ekonominë e Futobollit. FSHF mendon si të zgjidhet ai në krye, por nuk është parti politike”- tha Braçe.