Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Kapet 'mat' Ilir Meta (VIDEO)

Kapet 'mat' Ilir Meta (VIDEO)
x

Aktualitet

“Ka për ta parë qirje Qirjako Micotaqis”/ Nuk përmbahet Artan Hoxha, i bën kërkesën e papritur kryeministrit Rama për situatën në Kakavijë: Pse, vetëm greket i ha COVID-19?!

“Ka për ta parë qirje Qirjako Micotaqis”/ Nuk

Pasi i quajti grekët racistë dhe anti-shqiptarë, nisur nga situata kaotike në Kakavijë, gazetari Artan Hoxha ka reaguar sërish përmes një postimi në rrjetet sociale.

Hoxha i drejtohet publikisht kryeministrit Rama dhe i kërkon që ta zgjidhë sa më shpejtë këtë çështje, ose në të kundërt edhe ai të veprojë si Greqia dhe t’iu ulë trarin dhe këmbë personi me pasaportë greke të mos e kalojë dot kufirin tonë.

“Ishallah kthehet shpejt nga pushimet, lideri global dhe kryetari i OSBE-se, qirje Rama, pa ka per ta pare qirje Qirjako Micotaqis

(sa shume qirje ka brenda ky KM grek)...

Qirje Rama!

Shpesh kujdesesh te na tregosh se ke shume mik dhe gati gati vella, Erdoganin. Miqesite dhe aleancat e tua, na duhen per te zgjidhur krizat ne te mire te vendit, jo per foto ne instagram..

Ose shko zgjidhe krizen e emigranteve shqiptare ne kufirin grek, me qirje Qirjakon, ose ule dhe ti traun, qe kembe personi me pasaporte greke, te mos e kalojë më kufirin...

Pse, vetem greket i ha COVID-19, per behar?!

Ne, ketej kufirit, mos jemi gjë, prej bronzi?!”, shkruan Hoxha.