BREAKING NEWS

“Pa koment”,Rama poston foton nga takimi i Bashës dhe jep mesazhin e fortë

“Pa koment”,Rama poston foton nga takimi i Bashës dhe jep
x

Aktualitet

“Ka përgjigje pozitive”/ AlbControl bën lëvizjen strategjike që zgjidhen e situatës së bllokimit të trafikut ajror

“Ka përgjigje pozitive”/ AlbControl bën lëvizjen

Që prej ditës së djeshme vendi ynë është në kaos për shkak të bllokimit të trafikut ajror nga disa kontrollorë, të cilët janë të rebeluar nga ulja e pagave të tyre si pasojë e pandemisë.

Ndërkohë mësohet se AlbControl ka kërkuar ndihmë nga partnerët strategjikë për zhbllokimin e situatës së krijuar në aeroportin e Rinasit.

Autoritetet shqiptare kanë bërë kërkesë për kontrollorë ajrorë nga vende të tjera. Zëvendësimi i këtyre punonjësve është kërkuar deri në momentin sa të zgjidhet situata në Rinas.

Burime për ‘Neës24’ bëjnë me dije se ka përgjigje pozitive nga disa vende partnere për të ofruar ndihmën e tyre. Kujtojmë që prej ditësh së djeshme janë ndërprerë fluturimet në Rinas, në të vetmin aeroport ndërkombëtar që ka vendi ynë.