Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kalon Vetingun, Komisioneri Publik merr vendimin e rëndësishëm për gjyqtaren, Regleta Panajoti

Postuar: 18/09/2019 - 16:55

Komisioneri Publik ka ankimuar në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, për subjektin e rivlerësimit për gjyqtaren Regleta Panajoti. Kjo e fundit mban postin e gjyqtares në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Tiranë si dhe ishte kandidate për Gjykatën Kushtetuese.

Kujtojmë se vendimi nga KPK u dha me 26 qershor duke konfirmuar me shumicë votash në detyrë gjyqtaren e Tiranës Regleta Panajoti.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 15:34

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit gjatë dy ditëve të para të kësaj jave ka kryer 26 kontrolle zyrtare tek Operatorët e Biznesit Ushqimor (me origjinë shtazore, joshtazore dhe produktet e mbrojtjes së bimëve).

Postuar: 23/10/2019 - 15:23

I ftuar nderi në konferencën e 41 të komisionerëve të mbrojtjes së të dhënave personale ka qenë P

Postuar: 23/10/2019 - 15:08

Bien në prangat e Policisë Spanjolle 4 shqiptarë, duke bërë të mundur edhe shkatërrimin e rrjetit

Postuar: 23/10/2019 - 14:57

Disa ditë më parë u raportua një i vdekur në Shkodër, ku pista kryesore ishte një konflikt i çast

Postuar: 23/10/2019 - 14:41

Policia e Sarandës ka finalizuar operacionin antidrogë i koduar “Çuka”, ndërsa ka bll

Postuar: 23/10/2019 - 14:39

Mbrëmjen e djeshme një aksident i rëndë ka rezultuar fatal për dy shqiptar, të cilët u përplasën

Postuar: 23/10/2019 - 14:21

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka reaguar me detajet e rënda që dolën për shkatërrimin e celul