BREAKING NEWS

Meteorologu i njohur paralajmëron ndryshimin drastik të motit: Ja çfarë do të ndodhë me temperaturat në 5 ditët e ardhshme

Meteorologu i njohur paralajmëron ndryshimin drastik të motit: Ja
x
BREAKING NEWS

“Ka ende shpresë!”, Shqipëria ‘shpartallon’ portën e Izraelit, Uzuni realizon një magji të vërtetë (VIDEO)

“Ka ende shpresë!”, Shqipëria ‘shpartallon’
x
BREAKING NEWS

"Mund të vriten dëshmitarë"/ Çfarë po paralajmëron Ervin Karamuço: Skenarët janë shumë të frikshëm, shpresoj të mos ndodhin

"Mund të vriten dëshmitarë"/ Çfarë po
x
BREAKING NEWS

Çfarë po kërkojnë? Forcat policore blindojnë Vlorën

Çfarë po kërkojnë? Forcat policore blindojnë
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep njoftimin e rëndësishëm: Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep
x
BREAKING NEWS

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e njohur ruse lëshon alarmin: Katastroftë bërthamore...

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i Transparencës ndryshon sërisht çmimet, ja sa do të shiten karburantet

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i
x
BREAKING NEWS

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e të korruptuarve, zbulon se prokurorët specialë dhe agjentët e BKH po bashkëpunojnë me 20 skuadra të përbashkëta hetimore nga vendet e BE

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e
x

Aktualitet

Kalonte emigrantë të paligjshëm përmes kufirit grek, e pëson keq shqiptari

Kalonte emigrantë të paligjshëm përmes kufirit grek, e

Një shqiptar është arrestuar në zonën kufitare të Prefekturës Thesproti, në Igumenicë, ndaj të cilit është ngritur një kallëzim penal për transport të emigrantëve të paligjshëm.

Policia ka lokalizuar një kamion, drejtuesi i së cilit ka tentuar të largohet pasi ra në gjurmët e policisë.

Pas kërkimeve të shumta, shoferi shqiptar u arrestua pak kohë më vonë, ndërsa po kërkohet bashkëpunëtori i tij.

Brenda automjetit janë gjetur dhe arrestuar 36 emigrantë nga Bangladeshi, të cilëve iu mungonin dokumentet e nevojshme të udhëtimit për hyrjen dhe qëndrimin e tyre të ligjshëm në Greqi.

Siç rezultoi nga hetimi i policisë, bangladeshasit  kishin hipur në automjet nga zona e Peloponezit me destinacion kufirin greko-shqiptar, për t’u larguar më pas nga vendi, pasi kishin paguar më parë një shumë parash 200 euro për person.

Sipas mediave greke, kamioni u sekuestrua, ndërsa i arrestuari është dërguar në Prokurorinë Penale të Thesprotit.