BREAKING NEWS

Tentoi të kalonte kufirin me automjetin e vjedhur të ministrit, policia jep detajet

Tentoi të kalonte kufirin me automjetin e vjedhur të ministrit,
x
BREAKING NEWS

Bordi i transparencës ndryshon çmimet e karburantit në vend, ja sa do të shiten

Bordi i transparencës ndryshon çmimet e karburantit në vend, ja
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Vdes 33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para

Vdes  33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej nga pika kufitare e Morinës

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej
x
BREAKING NEWS

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të zgjasë

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të
x
BREAKING NEWS

Foto/ Ekzekutuan Brilant Martinaj në atentatin në Fushë-Krujë, zbardhen detaje të reja, ja makina e përdorur nga autorët

Foto/ Ekzekutuan Brilant Martinaj në atentatin në
x
BREAKING NEWS

Stoltenberg takon Vuçiçin dhe e paralajmëron: Kemi rritur praninë ushtarake në veri të Kosovës, do veprojmë nëse...

Stoltenberg takon Vuçiçin dhe e paralajmëron: Kemi rritur
x

Bota

“Kalorësi me gjoksin e zbuluar”/ Batuta në drekën e G7-ës për Putinin i shkrin të gjithë së qeshuri (VIDEO)

“Kalorësi me gjoksin e zbuluar”/ Batuta në drekën e

Udhëheqësit e G7-s u tallën me Presidentin rus Vladimir Putin të dielën teksa u ulën për të ngrënë drekë, duke bërë shaka me foton e tij të famshme ku qëndron si një gangster i vërtetë, hipur mbi kalë dhe pa bluzë veshur.

Batuta e tyre epike erdhi teksa Presidenti Joe Biden po punon për të mbajtur aleancën perëndimore në shina, ndërsa lufta në Ukrainë hyri në muajin e pestë dhe Rusia hodhi bomba në Kiev për herë të parë në 3 javë.

“Xhaketa? Xhaketat jashtë? Të heqim rrobat?”, tha kryeministri britanik Boris Johnson teksa u ul në tryezë me kolegët e tij udhëheqës të ekonomive më të mëdha në botë.

“Le të presim për foton”, tha kryeministri kanadez Justin Trudeau.

Zyrtarët po përpiqeshin të bënin një foto zyrtare të drekës me liderët e Kanadasë, Francës, Gjermanisë, Italisë, Japonisë, Mbretërisë së Bashkuar, Shteteve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian.

“Ne duhet të tregojmë se jemi më të ashpër se Putini”, tha Johnson.

Trudeau më pas shtoi: “Ne do të pushtojmë ekranet me kalërimin me gjoksin zhveshur”.

“Kalorësi me gjoksin e zbuluar”/ Batuta në drekën e

Ai i referohet një fotoje të vitit 2009, ku Putini pa këmishë dhe hipur në një kalë pushonte në malet e rajonit siberian Tyva.

Më pas, Johnson mund të dëgjohet duke thënë: “Duhet t’u tregojmë atyre look-un tonë”.

“Kalërimi është më i miri”, ia pret presidentja e Bashkimit Evropian Ursula von der Leyen.

Presidenti Biden ishte në drekë, por nuk u duk se mori pjesë në lojën e fjalëve me shaka të homologëve të tij.

Megjithatë, më herët Biden e kritikoi sulmin rus ndaj Kievit si ‘barbarizëm’.

“Është më shumë barbaria e tyre”, tha ai gjatë ceremonisë zyrtare të mirëseardhjes për liderët e G7 në Schloss Elmau.

Më të lexuarat