BREAKING NEWS

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të Tiranës, kush fiton nga 7 kandidatët

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të
x
BREAKING NEWS

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik, por i duhet hequr pak pushteti

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik,
x
BREAKING NEWS

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”, gazetari ‘zë ngushtë’ Alimehmetin

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”,
x
BREAKING NEWS

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza: Më vodhën dhe mua

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza:
x
BREAKING NEWS

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja kur pritet ta marrë vendimin presidenti serb

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja
x
BREAKING NEWS

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në studio mes kandidatit në Kamës dhe Flamur Nokës

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e Durrësit, ja kush e fitoi

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e
x

Aktualitet

“Kam folur me policë që bllokojnë mjete motorike”/ Tragjedia në Himarë, Blendi Fevziu bën deklaratën e papritur

“Kam folur me policë që bllokojnë mjete motorike”/

Gazetari Blendi Fevziu e ka cilësuar mungesë të shtetit dhe drejtësisë ngjarjen e rëndë të ndodhur një ditë më parë në Himarë.

Në një intervistë për Euronews Albania, Fevziu tha se as njerëzit e thjeshtë dhe as policia nuk e njeh aspak ligjin për mjetet lundruese.

Sipas tij, drejtësia lidhur me këto raste të përsëritura nuk funksionon.

“Çfarë ndodhi dje? Në momentin e parë që sheh një jet ski ti telefonon policinë, por ku është personi që plagosi dy vetë në Jalë e të tjerë. Problemi është se drejtësia nuk funksionon. Kam folur me policë që bllokojnë mjete motorike dhe ua liron gjykata dhe janë në shkelje flagrante të ligjit. Oficeri i policisë ka hyrë në një zonë pa gogla, pra mund të thotë nuk kisha sinjalistikë. Problemi është se nuk ka më asnjë metër katror plazh i lirë ku mund të zhvillohen këto aktivitet, janë të zëna të gjithë me shezlonë”, tha gazetari.