BREAKING NEWS

Masat shtrënguese për parandalimin e përhapjes së COVID-19, Komiteti Teknik i Ekspertëve komunikon vendimin e fundit

Masat shtrënguese për parandalimin e përhapjes së COVID-19,
x

Aktualitet

“Kam qenë në një lokal pranë Kryeministrisë, e pashë të gjithë skenën”, Arben Meçe nxjerr zbuluar skenarët e frikshëm të Sali Berishës

“Kam qenë në një lokal pranë Kryeministrisë, e

Analisti Arben Meçe ka akuzuar ish-kryeministrin Sali Berisha për ngjarjen tronditëse të 21 janarit tha se gjithçka ka qenë me skenar. Sipas tij pas vrasjes skenari ishte që qeveria e asaj kohe prodhonte skenarin që njerëz brenda turmës bënë vrasjen duke ia hedhur fajin opozitës.

"Me 21 janar kam qenë në një lokal pranë kryeministrisë në kat të 2 me një grup gazetarësh dhe kam parë gjithë skenën. Duke njohur skemën si funksionin Berisha caktova 3 skenarët. Emrat që do arrestoheshin u shpallen. Skenari i dytë filloi kur policia bëri rapezalen ku filluan të dilnin elementët e parë. Skenari vazhdoi me deklarata politike të cilët thoshin se të shtënat kanë ardhur nga turma. Ishte një skenar i qartë që do të prodhonte skenarin që njerëz brenda turmës bënë vrasjen që tja hidhte shtetit", tha Meçe për Report Tv.

Më të lexuarat