BREAKING NEWS

Krimi në familje, policia zbardh detaje të reja: Ja si ndodhi ngjarja

Krimi në familje, policia zbardh detaje të reja: Ja si ndodhi ngjarja
x
BREAKING NEWS

Grupi i PS, kërkesë Kuvendit për ndryshimin e rendit të ditës në seancën e 7 korrikut

Grupi i PS, kërkesë Kuvendit për ndryshimin e rendit të
x
BREAKING NEWS

AMP pezullon nga detyra 5 policë në Tiranë, dyshohet se...

AMP pezullon nga detyra 5 policë në Tiranë, dyshohet se...
x
BREAKING NEWS

“Amerikanët nuk falin”, Robert Papa paralajmëron “tërmet” për Edi Ramën: Janë fakte skandaloze

“Amerikanët nuk falin”, Robert Papa paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Mbyti të atin në kanal, arrestohet autori në Lushnje

Mbyti të atin në kanal, arrestohet autori në Lushnje
x
BREAKING NEWS

Tronditëse/ Krim brenda familjes, djali vret babain

Tronditëse/ Krim brenda familjes, djali vret babain
x
BREAKING NEWS

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me paralajmërimin e frikshëm: Mund të ketë përplasje. Ka informacion se.../ Noka: Si kurrë më parë

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me
x
BREAKING NEWS

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin Monika Kryemadhin, sulmon Inceneratorët me faktet publike të Jorida Tabakut

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin
x

Aktualitet

Kamerat hyjnë brenda serës së kanabisit të ministrisë, Ekonomi përplaset me gazetaren, publikohet videoja

Kamerat hyjnë brenda serës së kanabisit të ministrisë,

Farat e dyshuara si kanabis sativa mbillen në disa qendra bujqësore për t’u përdorur më pas nga prokuroria si prova në proceset ndaj trafikantëve të lëndëve narkotike.

Po sa janë te sigurta këto qendra të cilat janë nën vartësinë e Ministrisë së Bujqësisë? A ka një procedurë strikte për t’i transportuar, mbjellë dhe më pas përdorur në proceset gjyqësore? Sa siguri ka në këto qendra?

E gjithë kjo skemë është zbërthyer nga “Piranjat” të cilët kanë mundur të futen lehtësisht në një serë së kanabisit që shërbejnë si prova për prokurorinë. Aty nuk ka asnjë kamer sigurie dhe lehtësisht mund të shkatërrohen provat. Por si përgjigjet ministrja Milva Ekonomi të cilën gazetarja e ndjek në shtëpi? A mban kush përgjegjësi?

Ndërkaq Piranjat kanë marrë rrëfimin e Alfred Pëllumbit ish-fermerit në Shkrel i cili hedh drite mbi rastin e bujshëm në vitet 2000 kur u arrestuan gabimisht disa fermerë të dyshuar se kishim mbjellë kanabis në sera por në fakt e vërteta nga analizat doli ndryshe. “Nga analizat rezultoi se bima ishte kërp industrial, personat u liruan dhe u kuptua se çdo gjë ishte gabim”.