BREAKING NEWS

COVID-19/ Më shumë se 2 mijë testime! Ministria e Shëndetësisë tregon sa persona rezultuan të infektuar ditën e sotme

COVID-19/ Më shumë se 2 mijë testime! Ministria e
x

Aktualitet

Më në fund vjen një lajm i mirë nga kampi famëkeq Al Hawl, nis operacioni për riatdhesimin e familjeve shqiptare

Më në fund vjen një lajm i mirë nga kampi famëkeq Al

Gjysmëhëna e Kuqe siriane njofton nisjen e operacionit për riatdhesimin e familjeve shqiptare nga kampi famëkeq i Al Hawl. Sipas organizatës humanitare, operacioni ka nisur dhe po vijon me sukses.

“Përpjekjet për të rikthyer në atdhe familjet shqiptare, dha sukses”, njofton Gjysmëhëna Siriane.

“Riatdhesimi i familjeve shqiptare pas kërkesës së qeverisë dhe palëve të interesuara”, vijon njoftimi.

Pak ditë më parë, në kamp mbërriti edhe këshilltari i Presidentit Ilir Kulla, i dërguari i posaçëm i presidentit për çështjen e rikthimit të familjeve shqiptare.

Më të lexuarat