Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

A kanë konflikte me Redjan Rrajën? Flet prokurori Ndoja dhe ‘i forti’ i Shijakut (Dalin detajet çfarë po ndodh me ta në spital)

Postuar: 17/11/2019 - 15:27

Prokurori Arjan Ndoja dhe i plagosuri tjetër që i shpëtuan atentatit te 1 nëntorit tek mbikalimi i Shkozetit në Durrës kanë deklaruar se nuk kanë konflikte me Redjan Rrajën , personin e arrestuar si një nga të dyshuarit për këtë ngjarje.

Bëhet me dije se deklaratën e kanë bërë teksa janë pyetur në spital pas arrestimit Rrajës, duke thënë se nuk kanë pasur konflikte me të, raporton Panorama.

Ndërkohë që prokurori Ndoj ka kërkuar që mjekimin ta përfundojë duke qëndruar nën kujdesin e stafit të repartit të Ortopedisë, siç bëjnë me dije burime nga ky spital.

Mësohet se tre prokurorët e Krimeve të Rënda kanë marrë disa herë në pyetje të dy të plagosurit, Arjan Ndoja dhe Aleksandër Laho. Ata i qëndrojnë deklaratave të dhëna edhe më parë për hetuesit duke mohuar konfliktet, jo vetëm me Rrajën, por edhe me persona të tjerë.

Ndërkohë që prokurori ndodhet në spital, dy efektivë të policisë së komisariatit të Durrësit qëndrojnë pas dere prej 17 ditësh, duke pasur nën mbikëqyrje gjithë vizitat. Pak ditë pas atentatit humbi jetën shoferi i prokurorit, i cili nuk i mbijetoi dot plagëve të marra.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 08/12/2019 - 19:22

Katër dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës dhe studentit senator do të zhvillojnë nesër një konferencë për shtyp ku do të flasin për situatën që po kalon vendi pas tërmetit që tronditi Shqipërinë.

Postuar: 08/12/2019 - 18:55

Pjesa urbane në Tiranë e ka mbyllur fazën e emergjencës, ndërkohë që po punohet edhe në zonat rur

Postuar: 08/12/2019 - 18:28

Ndeshja Teuta-Skënderbeu është ngjarja e parë që përpiqet të rikthejë në shinat e së përditshmes

Postuar: 08/12/2019 - 17:51

Një 36-vjeçar shqiptar është gjetur pa jetë në qelinë e burgut grek të Agias.

Postuar: 08/12/2019 - 17:06

Një gjykatë në New York, dënoi me 22 vjet heqje lirie një shqiptar me vendbanim në Bronx, që sy

Postuar: 08/12/2019 - 16:57

Një 52-vjeçar është vënë në prangat e policisë së Durrësit pasi dy ditë më parë ka shkaktuar një

Postuar: 08/12/2019 - 16:13

Ky është momenti kur një pallat 5 katësh në zonën e Shkozetit, i shpallur me rrezikshmëri të lart