BREAKING NEWS

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”, Suedia e Finlanda përgatiten për konflikt me Rusinë

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”,
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u largua deri sa numëroi të gjithë votat”/ Ina Zhupa mes dhimbjes ndan lajmin e trishtë: Një nga djemtë më të mirë! Po na plas zemra

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u
x
BREAKING NEWS

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu nipi i deputetit të njohur të PD-së, rrëqeth me mesazhin politikani dhe jep lajmin tronditës: Më fal Armando…

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu
x
BREAKING NEWS

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është 22-vjeçari që vdiq mbrëmjen e sotme në Sarandë

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është
x
BREAKING NEWS

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë, ndërron jetë në spital 22-vjeçari

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë,
x
BREAKING NEWS

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në Sarandë shiu bën namin, ja mbathin pushuesit

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në
x
BREAKING NEWS

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i përkiste trupi i dekompozuar në Malin e Gramozit (Emri)

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i
x
BREAKING NEWS

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me Ramën në Sofje, Shqipëria ka probleme me...

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me
x

Aktualitet

“Kanë nisur denoncime”, gazetari i njohur zbulon me çfarë është përballur dhe paralajmëron publikimin e disa skandaleve: Na prisni tek...

“Kanë nisur denoncime”, gazetari i njohur zbulon me

Autori i emisioni “Piranjat”, Taulant Kopliku, ka folur sot për vështirësitë por edhe për suksesin e këtij formati.

Kopliku ka treguar se në fillim ka pasur vështirësitë e veta, por emisioni ka pasur impakt shumë të madh tek publiku.

Duke u ndalur tek kamerat e fshehta, Koplioku shpjegoi se ka pasur mjaftë reagime edhe negative që kanë kërkuar që të mos dalë video.

“Kemi kamerën e fshehtë më pas. Kemi sjellë një format që funksionon si një film si narracion. Kemi bërë një pakt se nëse viktima dyshon dhe e deklaron aty mbyllet për ne dhe dështon. Pra nuk funksion dhe nuk bëhen kamerat me marrëveshje. Ne kemi problemin e moskuptimit nga vetë personat. Kemi pasur mos kuptim. Në një moment ata para kameras buzëqeshin por më pas fillojnë mesazhet.”

“Ka pasur reagime edhe agresive verbalisht. Është problem edhe për shoqërinë tonë. Se personat publik dhe në sektor të tjerë duhet të tregohen si ato që janë. Ka një problem se ato refuzojnë. Pra nuk janë ata që ne jemi mësuar t’i shohim. Në Itali nuk kemi pasur problem. Se ata nuk shtiren kurse këtu shtiren”. tha Kopliku.

Ndërkohë gazetari Kopliku u shpreh se në emisionin “Piranjat” kanë nisur denoncime të shumta, që nga pedofilia e deri tek konfliktet e pronave.

“Kanë nisur denoncimet. Kemi patur dhe vijojnë pafund mesazhe për ktë pjesën e pedofilëve. Persona që denoncojnë.. personat që u dërgojnë tekste dhe foto të papranueshme. Po punojmë me disa raste. Nuk është se do e vëmë në parësor por janë rrezik aktiv. Ka pasur edhe denoncime të tjera. Edhe problematika të tjera. Kjo është një ndihmë e madhe. “

“Denoncime të tjera janë konflikte pronësie. Janë gjëja pothuajse më e pazgjidhshme.”

Për puntatën e radhës, që do të transmetohet të martën e ardhshme në ABC dhe T7, Kopliku zbuloi se do na presin surpriza. Ai shtoi se një nga temat e trajtuara janë ato që ndodhin në qendrat e masazheve.

“Na prisni në qendrat e masazhit” tha Taulant Koplikaj. 

Më të lexuarat