BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Aktualitet

“Kanë ujë dhe elektricitet falas”/ Autoritetet angleze ngrenë alarmin: Shqiptarët po kthejnë në shtëpi bari...

“Kanë ujë dhe elektricitet falas”/ Autoritetet angleze

Raportimet e mediave britanike nuk kanë të ndalur në lidhje me aktivitetin e jashtë ligjshëm që lëvrojnë shqiptarët në Angli.

Zbulimi i fermave të improvizuara të kanabisit janë kthyer shpesh herë për shumë shqiptarë që kanë mbëritur në Britaninë e Madhe ilegalisht në punë me të ardhura më të larta dhe të shpejta.

Së fundmi, ekspretët britanikë kanë ngritur alarmin se rritja e numrit të godinave të braktisura po i ndihmonë grupet kriminale që të fshehin më së miri aktiviteti ne tyre brenda këtyre ndërtsave.

Sipas “Daily Mail”, në shumë rrugë kryesore ka një sërë dyqanesh që janë mbyllur për hskak të krizës së shkaktuarn ga pandemia e Covid-19 dhe pikërisht këto vende, po përdoren nga trafikantët e drogës për të ndërtuar ferma kanabisi, pasi askush nuk i kontrollon.

“Më shumë ambiente janë të disponueshme dhe të pabanuara dhe nuk kontrollohen rregullisht”- tha Ian Broughton, një konsulent për krimin e drogës dhe ish-oficer në Policinë Metropolitane.

Ai shtoi se nëse kriminelët hyjnë në një ambient të pashfrytëzuar me ‘qasje të lehtë në energji elektrike dhe furnizim me ujë’, atëherë ata kanë një vend perfekt për të krijuar një fermë kanabisi.

Sipas medias britanike, shqiptarët janë kryesisht personat që i ndërtojnë këto ferma dhe punësojnë në to emigrantë ilegalë.

 

Më të lexuarat