BREAKING NEWS

“Kjo është një ditë që kam dashur të vijë prej kohësh”/ Emocionohet kryeministri Rama, nderon në Kosovë akademikun shumë të njohur me “Yllin e Medaljes”: Zotni burrë, vetëdija e tij është tipar dallues!

“Kjo është një ditë që kam dashur të
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për çfarë kanë rënë dakord me Albin Kurtin: Do ndodhë në javën e fundit të nëntorit

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për
x
BREAKING NEWS

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama mban qëndrimin e prerë për tensionet në Veri dhe jep mesazhin e fortë: E drejta është me...(VIDEO-LIVE)

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët, kryeministri i Kosovës mesazh të fuqishëm

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët,
x
BREAKING NEWS

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë Berishën drejt SPAK, gjenerali zbërthehet te amerikanët për aferën e Gërdecit

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë
x
BREAKING NEWS

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan Hoxhës në ambasadën amerikane dhe akuzat ndaj Shkëlzen Berishës

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan
x
BREAKING NEWS

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas epokës Merkel, ja rezultati paraprak i zgjedhjeve në Gjermani

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas
x

Aktualitet

Kaos në Kakavijë, shqiptarët përballen me të papriturën

Kaos në Kakavijë, shqiptarët përballen me të

Në Pikën Kufitare të Kakavijes shqiptarët nuk janë lejuar nga pala greke të vazhdonin udhëtimin në shtetin fqinj.

Mësohet se shkak për këtë është bërë testi i shpejtë që kishin kryer në Shqipëri. Ekipi i EODY, sipas informacioneve, nuk i njeh testet e shpejta duke iu kërkuar udhëtarëve kryerjen e një testi të shpejt në moment.

Sipas burimeve nga pala greke, mësohet se kjo gjë ka ndodhur pasi ka disa laboratorë privatë në Shqipëri që kryejnë testin e shpejtë, por nuk kanë certifikimin e nevojshëm në testet specifike. Organet e vetme që kanë teste të shpejta të certifikuara janë spitalet publike. Fakti që testet e shpejta nuk njihen i detyron udhëtarët të kryejnë testin PCR.

Më të lexuarat