BREAKING NEWS

E rëndë/ Të shtënat me armë që lanë tre të plagosur mes tyre dhe dy efektivë Policie, Ardi Veliu dhe Tonin Vocaj bëjnë lëvizjen urgjente. Blindohet zona, zbarkojnë RENEA dhe FNSH

E rëndë/ Të shtënat me armë që lanë tre
x

Aktualitet

Kaosi në aeroport, Gjikondi ‘i mbyll gojën’ avokatit të kontrollorëve: Duhet ta dini këtë gjë, jeni që të gjithë të…

Kaosi në aeroport, Gjikondi ‘i mbyll gojën’ avokatit

Aktivistja Brizida Gjikondi ka folur me tone të ashpra ndaj avokatit të kontrollorëve, Rezart Kthupi në emisionin “Open”, të cilit i thotë se i sheh si klientë por po i çon në dyert e prokurorisë dhe jo të të drejtës së tyre.

Ndër të tjera, Gjikondi shtoi se po i trajton si nëpunës të nivelit të dytë dhe luan shah duke thënë se nuk ka grevë.

Gjikondi: Ju e dini kur shkoni në Gjykata do prisni vendimin e saj. Është grevë e pastër, ka elementë të një tradhti kombëtare. Këta kontrollorë kanë jo vetëm licenca nga BE për funksionin por edhe certifikata pastërtie nga Ministria e Brendshme. Këto janë kusure të klasës politike por edhe të gjithë papërgjegjshmërinë. Shqipëria është pjesë e konventës së Chicagos dhe jeni të gjithë të zëvendësueshëm, duhet ta dini këtë gjë.

E keni kuptuar që jeni të zëvendësueshëm se mund t’i jepet e drejta Italisë? Duhet t’i dini shtesat dhe prapashtesat. Po luani shah që në momentin kur thoni se nuk ka grevë. Mos i trajto klientët e tu si nëpunës page të një niveli të dytë.  Ti i shikon si klientë, po i çon në dyert e prokurorisë dhe jo të të drejtës së tyre.

Kthupi: Ndoshta duhet të ishin trajtuar më mirë.

Më të lexuarat