BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x

Aktualitet

Kaosi në Kuvend/ Spahia "shuplak" kryeministrit: Me një regjim si ky i Edi Ramës, ka vetëm një rrugë…

Kaosi në Kuvend/ Spahia "shuplak" kryeministrit: Me një

Edhe seanca e sotshme parlamentare u bllokua nga opozita, e cila nuk lejoi zhvillimin normal të punimeve të parlamentit.

Këtë herë, i pranishëm në sallë ishte edhe kryeministri Edi Rama. Bardh Spahia, anëtar i kryesisë së PD, dhe ish drejtues i bashkisë Shkodër, shkruan në rrjetin e tij social Facebook se qëndresa në Kuvend e opozitës, nuk bëhet për interesa personal, pasi kjo e fundit ka hequr dorë prej kohësh nga komoditeti.

Spahia shkruan ndër të tjera, se Edi Rama tashmë e di që nuk e ka më nën kontroll opozitën, prandaj po përdor çdo mjet antidemokratik për t’i mbyllur gojën.

Postimi i plotë:

“Edi Rama e di që nuk e ka më nën kontroll opozitën, prandaj po përdor çdo mjet antidemokratik për t’i mbyllur gojën. E ka të kotë që mendon se përmes Gardës së Republikës do të nënshtrojë opozitën.

Edi Rama mund të dojë t’u ngjajë ajatollahëve, diktatorëve dhe autokratëve të Lindjes, që shtypin opozitat dhe qytetarët, por ky është rasti që i ka bërë llogaritë gabim.

Qëndresa në parlament e kolegëve të opozitës nuk bëhet për interesa personal. Përkundrazi! Ata kanë hequr dorë nga komoditeti, kanë marrë kosto personale, por do i’a dalim që bashkë të rikthejmë besimin e qytetarëve tek opozita.

Me një regjim si ky i Edi Ramës, që nuk njeh votë, nuk lejon kontrollin parlamentar, që kërkon të emërojë opozitën edhe në parlament, ka vetëm një rrugë: Përballje!”, shkruan Spahia.

Më të lexuarat